ده‌رباره‌ی شه‌ڵاوه  ده‌رباره‌ی شه‌قڵاوه‌ پۆست  ده‌سته‌ی كارگێڕی سه‌كۆكانی شه‌قڵاوه‌ پۆست  لاپه‌ره‌ی سه‌ره‌كی

العودة   سه كوكاني شه قلاوة بوست > شه‌قڵاوه‌ > یانه‌ی وه‌رزشی شه‌قڵاوه
التعليمات قائمة الأعضاء التقويم البحث مشاركات اليوم اجعل جميع المنتديات مقروءة

یانه‌ی وه‌رزشی شه‌قڵاوه هه‌واڵ و چالاکی و ده‌ستکه‌وته‌ به‌ده‌ست هاتوه‌کانی وه‌رزشی یانه‌‌ی شه‌قڵاوه‌

رد

أدوات الموضوع إبحث في الموضوع طرق مشاهدة الموضوع
قديم 04-15-2008, 09:19 AM   #1
komando
ئه‌ندام

komando is on a distinguished road
افتراضي بيويسته له كاره كه ت بكه ى باى باى

من زؤرم بئ سه يره كه كاكشاخه وان راهينه رى شه قلاوه تاكو ئيستا ده ست له كاركشانه وه ىخؤى بيشكه ش به يانه نه كردوه كاكه كيان خؤئه ركى راهينه رايه تى ئم يانه يه له سه رتؤتابؤنه كراوه تؤ باش ئه وهه موئه نجامه خه رابانه به ده ستت هيناوه ده ته وئ هه رله شوينى خوت بمينيته وه تؤ ده زانى شكه ست له دواى شكه سته كانى يانه كه مان سئ به شى له سه رتؤيه بئ شك تؤ نه تتوانيوه ئه وئه ركه ى له سه رشانت بووبه ته واوى جئ به جئ بكه ى تؤ ده بوايه له يارى ده ربه نديخان ده ست له كاركشانه وه ى خؤت بيشكه ش بكردباله ياريكى واجاره نوسسازله سه رياريكاى خؤمان به جوار كؤل بدؤرينين كاك شاخه وان تؤ ئه كه رغه م خؤرى يانه ى شوينى خؤت جؤلكه وبايه كيترشوينه كه ت بكريته وه تؤكه له كاريك سه ركه وتونه بويت له وانه يه كه سيك هه بيت زؤرله تؤبه ئه زمونترجائه وكه سه شه رت نيه كه سى شاره كه مان بيت بيويسته كاك فه رها دبه دواى راهينه ريكى باشدابكه ريت ئه كه رنابيست سال بؤ دواوه ده كه رينه وه له كوتايدا ده ليم تانه بوينه كالته جارى خه لك بيويستمان به راهينه ريكى فريادره سه
komando غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 04-18-2008, 03:01 PM   #2
بالابان
ئه‌ندام

بالابان is on a distinguished road

كاك كوماندو ى خوشه ويست برام تو ده لى يانه ى شه قلاوه بو بير له راهينه ريك ناكاته وه برام شاخه وان له نيو 62راهينه رى كوردستان بله ى نايابى وه ركرت وه توانايكى يه كجار زورى هه يه بس تو له ماناى وه رزش ناكه ى نالى ده ستت خوشبى كاك شاخه وان كو مه له كه نجيكى دروست كرد ره خنه ده كرى
بالابان غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 04-18-2008, 04:09 PM   #3
komando
ئه‌ندام

كاك بالابان ئه وه له هه مو شوينيك باوه راهينه ر كه نه يتوانى ئه نجامى باش به ده ست بينئ ده بئ له كاره كه ى ده ست بكشينيته وه ئه كه ر خؤى ئه م كاره ى نه كرد ئه وه يانه دورى ده خاته وه زؤرجارانيش جه ماوه ر داوا ده كات تؤ باسى ئه وه ت كردوه كه شاخه وان جه ندان لاوى بيكه ياندوه براى به ريزم ئه مه يان راسته به لام راهينه رئه كه ر سه ركه وتو نه بو بيويسته دور بخريته وه هه لبزارده ى عيراق به رامبه رصين يارى كرد به يه ك كؤل به رامبه ربون سه رارى ئه م ئه نجامه ش راهينه ر دور خرايه وه ئه ى باشه را هينه ريك زؤربه ى ياريه كان بدؤرينئ به ج حه قيك هه ر له شوينى خؤيدا بمينيته وه
قديم 04-18-2008, 09:48 PM   #4
بالابان
ئه‌ندام

كاكو شتى باشت بيه برام ئه كه ر شتى باشت بيه ئه وا ده ركاى يانه ى شه قلاوه كراوته وه بو بيشنياره كانت كاكو من نه مسول يانه مه نه ده سته ى كاركيرى مه من ته نها غه م خورى يانه ى شه قلاوه مه كاكو يانه ى شه قلاوه ش بيرى كردوته وه بس نابيت ده ست به ردارى راهينه ره كه بيت راسته كو مه ليك كه نجى بيى كه ياند شتى زوريان بيى بوو به لام ناهاوتايى له نيوان ياريزانان هه بوو بويه ئه مسال ياريزانه كان هيجيان بو شه قلاوه نه كرد ئيمه ش نابيت بلين راهينه ر خراب بوو
قديم 04-18-2008, 11:03 PM   #5
أ£.أژأ،أ­أ،

افتراضي بانيكه‌و دوو هه‌وا ٠٠٠٠كاكه‌ كۆماندۆ

سه‌يره‌ ٠٠٠ كاكه‌ كۆماندۆ له‌ لايه‌ك پشتگيری له‌ راهێنه‌ر ( شاخه‌وان حميد ) ده‌كه‌يت كه‌ بايه‌خی داوه‌ به‌ ياريزانی لاوی شاره‌كه‌مان ،كه‌ خۆت باستكردووه‌ تاكه‌ ڕاهينه‌ر بووه‌ بايه‌خی به‌ياريزانی لاو داوه‌ ٠٠٠ له‌ لايه‌كيتريش هيرشی ده‌كه‌يته‌ سه‌ر كه‌ ده‌ست له‌كار بكيشێته‌وه‌ ؟
ئه‌مه‌ له‌گه‌ڵ هيچ پێوانه‌يه‌كی زانستی ناگونجێ مرۆڤی وه‌رزشوان هه‌رگيز نابێت دوو بۆچوونی
پيچه‌وانه‌ی هه‌بێت له‌ يه‌ك كاتدا بۆيه‌ بير له‌ قسه‌كانت بكه‌وه‌ پێش نوسينی ٠٠ كورديش زۆر
له‌ ميژه‌ به‌كه‌سانی وه‌كو تۆی گوتووه‌ ( بانيكه‌و دوو هه‌وا ) ئومێده‌وارم به‌ گيانێكی وه‌رزشی
وه‌ری بگريت كاكه‌ كۆماندۆی به‌ رێز٠٠
قديم 04-19-2008, 03:50 PM   #6
komando
ئه‌ندام

براى به ريزم بالابان تؤ به راستى زؤرسه يرى جه نابت ده زانى كه كاك شاخه وان له شوينيكى تريش راهينه ره له بنكه ى وه رزشى لاوان قوربان من به هيج شيوه يه ك ئاماده نيم قسه به يانه ى شه قلاوه بليم يانه يانه ى هه موانه تؤ ده لئ ى يانه نابئ ده ست به ردارى كاك شاخه وان بيت منيش ده ليم ئه مه به هي ج شيوه يه ك راست نيه يانه ى شه قلاوه ده بئ بير له هينانى را هينه ريكى زؤر له شاخه وان به تواناتر بكاته وه شاخه وانيش با ته نها مه شقى ياريزانانى بنكه ى وه رزشى بدات ئيوه كه ده نوسن بيويسته راستيه كان ئاشكرا بكه ن خؤتان دور خه نه وه له براده رايه تى ئه كه رقسه كانى منيش به راست نازانى بؤ خؤت له كه سانى وه رزش دؤست برسياربكه وبلئ شاخه وان باش ئه وهه مو شكه ستانه باشتر وايه له شوينى خؤى بيت يان شوينى خؤى جؤل بكات ئه وكاته جه نابت به ته واوى بؤت روون ده بيته وه
قديم 04-20-2008, 02:47 PM   #7
أ†أ‡أ’أ‡أڈأ¬

افتراضي م . خليل و زمانى زبر

م .خليل تها نه خؤى بؤ ئه وه ته رخان كردوه هه ركه سيك نوسين له سه ريانه يان يه كيك له به ربرسانى يانه بنوسيت ئه وبئ يه كو دوو يه كسه ر هه ر زوو ولامى ئه دا ته وه جا ج ولاميك باور ناكه م كه س باور به نوسينه كانى بكات م .خليل براى به ريزم تؤ ئه زانى كؤماندؤى به ريز زؤربه جوانى وره وايى وراستكؤيى به بير كردنه وه شت ده نوسيت ئه وه ى كؤماندؤ نو سييه تى هه رهه موى بؤ يانه ى شه قلاوه به سودن به لام م . خليل بؤ به رزه وه ندى ئه م وئه وده نوسيت مامؤستا له ولامه كه ى بؤ كؤماندؤ نوسييه تى بانيكه و دوو هه واجاليره من له جه نابت ده بر سم كاميان ئه وه ى كاك كؤماندؤ يان ئه وه ى له دوو شوين راهنه ره يان هه يه له سئ شوين ئه كه رتؤ زمانى راستى به كار ده هينى بؤ ئاماده نيت له سه رئه وكه سانه بنوسيت كاميان بانيكه ودوو هه وايه به راستى تؤ كه سيكى له ناو خه لك به كه سيكى ريز ليكيراو ده ست نيشان كراوى به لام رؤزئ ديت كه رتؤ له سه رئه م نوسينانه به رده وام بيت هه يبه تى خؤت له ده ست بده يت براى به ريزم تؤ ئه زانى له ناو يانه كه سانيك به به رديك دووكيشكه ئه كوزن ببورن به به رديك سئ كيشكه جه نابيشت ده مت داخراوه بيم نالئى كاميان بانيكه ودووهه وا يه ئه وه ى يانه كه جه نابت زمانى زبر بؤ بشتكيريان به كار ده هينى يان ئه وه ىكاك كؤماندؤ
قديم 04-20-2008, 09:28 PM   #8
زامدار11
ئه‌ندام

زامدار11 is on a distinguished road

بيش ئه وه ى من وولامى تؤى ئازادى بده مه وه بيت ده ليم تؤ به كريكيراوى ئه كه رنا به و شيوه ناشرينه له سه ر مامؤستا خليل نانوسيت ئه وه جؤن به نجه كانت جورئه تيان كرد به م شيوازه بنوسن ئه وه جؤن زمانت لال نه بوو تؤ ئه كه ركه سيك هانت نه دات تؤ ئه وكه سه نيت ئه جؤره نوسينانه بلاوبكه يته وه يان ناوى مامؤستايه كى وه ك مامؤستا خه ليل له كه دار بكه يت تؤ به هيج شيوه يه ك له وه رزش نازانى مامؤستا خه ليل بؤى هه يه به هه مو شيوه يه ك به ر كرى له يانه ى شه قلاوه بكات به تايبه تى به رامبه ركه سانى وه ك تؤ تؤ ده زانى بئ ريزيه كى زؤر كه وره ت كرد كه ئه و ووشه ناشرينانه ت له نيو نوسينه كه ت به كار هيناوه كئ به تؤى ووتوه يانى شه قلاوه بريارى كؤتايى داوه كه بؤ وه رزيكى تريش هه رشاخه وان راهينه ربيت من هه رجه نده ئه مه يه كه م جاره ليره ده نوسم ئه كه رتؤش به و شيوه نه تنوسيبا من نه م ده نوسى به لام نوسينه كه ى تؤ هانى دام بنوسم هيوادارم ليم زوير نه بى داواشت ليده كه م شيوازه كه ت بكؤرى ئنجا شت بلاو بكه يته وه
زامدار11 غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 04-20-2008, 09:45 PM   #9
بالابان
ئه‌ندام

Talking

هيوا دارم هيج كه سيك جوابى ئه مانه نه داته وه جونكه به راستى كه سيكى ئاسايى نين كه سيكى غه م خور نين به داواى ليبوردنه وه
قديم 04-20-2008, 10:13 PM   #10
أ†أ‡أ’أ‡أڈأ¬

كاك بالابان تؤ ئه مرؤ قسه يك ده كه ى سبه به شيمان ده بيه وه تؤ بؤ خؤت سير بخؤ بالابان ليبده
قديم 04-21-2008, 12:14 AM   #11
بالابان
ئه‌ندام

به خوا جوانه كاكو ئه وه هه موو ئه خلاقه كه ته زورسوباس بو ئه و هسته ناسكه ت ماشلا زور سنكينى كاكو خو مه كه قشمر خه لك ياريت بى بكات جوابت بده نه وه ئه كه ر ده زانى بالابان كيه به خواى قت ناويرى ئه م قسانه بكه ى بس تو زه ريك ئه خلاقت تيدا موجوود نيه بس ئاخ زوج مسقف ئه توو كومبيته ريان نه كوتيه
قديم 04-21-2008, 12:20 AM   #12
بالابان
ئه‌ندام

به خواى تازوكه كه وتيه داويى من به هيج له به ر ده رناجى كورم لو خو هه روو ته مرينى قسان بكه ئه وجا مناقشه بكه
قديم 04-21-2008, 12:23 AM   #13
بالابان
ئه‌ندام

كورم له مالى خه لكى قسان مه نووسه هه ى فكور هه ى نه زان
قديم 04-21-2008, 12:27 AM   #14
بالابان
ئه‌ندام

هه ى نابه سند كه سى وه ك تو كوناح نيه به رامبه ر به كومبيته ر راوستى ها
قديم 04-21-2008, 12:32 AM   #15
بالابان
ئه‌ندام

بس كور م لو خو ببه بياو ده نا به خواى ده تكه مه بياو هه ر ده بيت ئاشكرات بكه م
قديم 04-21-2008, 12:41 AM   #16
بالابان
ئه‌ندام

كورم هه رده ليى سه كيى به ماموستا خليل ره وى به من ره وى بس ده بى ئه و ره وينه ت بيى ته ركه م به خواى ئيلا ده بيى خو له سه ر دانى داوت كه وته داوى يه جى ئه وها تازه لبه ر ناجيه ده رى
قديم 04-21-2008, 12:43 AM   #17
بالابان
ئه‌ندام

ها نابيا و جوابت لونيه مزانه به كرى جيراوى هه ى نابه سند
قديم 04-21-2008, 12:46 AM   #18
بالابان
ئه‌ندام

مردنت بو باشتره نه وه ك خو نه ناسينى هه ى نابه سند
قديم 04-21-2008, 12:49 AM   #19
بالابان
ئه‌ندام

ته خوا كه س به ناوى ئازادى هاتينه خوارى ناوه كه شت بيس كرديه ها مله
قديم 04-21-2008, 02:36 PM   #20
زامدار11
ئه‌ندام

كاك بالابان تؤ ده بئ سينك فراوان بى نابئ به م جؤره هه لبجى دوايى ئه م جؤره قسانه به راستى بئ سودن من ولامم داوه ته وه به لام حه زئه كه م واز له م جؤره وته ناشرينانه بينى هه رجه نده من له كه ل تؤ دام له كه ل ئه و نيم به لام ئه كه ربيت و ئه م جؤره قسانه به يره و بكه ى ئه وه منيش بشتت تيده كه م جونكه به هه مان شيوه ئه ويش ولاممان ده داته وه
قديم 04-21-2008, 04:01 PM   #21
أ†أ‡أ’أ‡أڈأ¬

افتراضي كوا ئه خلاقى نوسينت

كاكه كيان مرؤف ئه كه ر هه لس و كه وتى جوانى هه بئ ئه وه له هه مو شوينيك باسى ئه و كه سه وئه خلاقه كه ى ده كه ن نوسينيش هه روا نوسينه كانى جه نابت به راستى هيج ئه خلاقى بيوه ديار نيه تؤ كه ناتوانى ولامى به رامبه رت بده يه وه بؤجى خؤت ده خه يته ناو ده ريا مه له وانيش نازانى ئه وهه مو نوسينانه ى يه ك له دواى يه ك ئه وهه مو جوين دانه ئه وهه مو خؤ فشكردنه وه به س بيم بلئ كه س ئافه رينى بؤ داناى برام تؤ كه تواناى به ركه ى ره حنه ى به رامبه رت نيه باشه بؤ ده نوسى وازبينه برؤ له مالى خؤت دانيشه بؤ خؤت خه ريكى خويندنه وه ى رؤزنامه وكؤفاره كان به باتؤزئ فيربيت جؤن ده نوسريت و ئه خلاقى نوسين جؤنه ئه وكاته ولامى ره خنه كانى خه لك بده ره وه
قديم 04-21-2008, 04:07 PM   #22
هانده‌رێكی وه‌رزشی
ئه‌ندام

هانده‌رێكی وه‌رزشی is on a distinguished road
افتراضي داوای لێبوردن

داوای لێبوردن له‌ يه‌كتر بكه‌ن چونكه‌ دياره‌ ئێوه‌ دلسۆزن به‌رامبه‌ر وه‌رزشی شه‌قلاوه‌ بۆيه‌ به‌ پێشنياری ڕێك و پێك وه‌لامی يه‌كتر بده‌نه‌وه‌ تا وه‌رزش زياتر به‌ره‌و پێش بچێت منيش ره‌خنه‌م له‌ تيپی تۆپی پێی يانه‌ هه‌يه‌ به‌لام ده‌بێت به‌ پێشنياری دروست ئه‌م تيپه‌ش به‌ره‌و پێش ببه‌ين وه‌كو ياريه‌كانی تر وه‌ داوا له‌ ده‌سته‌ی كارگێری يانه‌ی شه‌قلاوه‌ ده‌كه‌م كه‌وا بۆ ئه‌مسال به‌رنامه‌يه‌كی ڕێك وپێك دابنێن بۆ به‌ره‌و پێش بردنی تۆپی پێ 0
هانده‌رێكی وه‌رزشی غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 04-21-2008, 08:32 PM   #23
زامدار11
ئه‌ندام

من داواى ليبوردن له كاك ئازادى و كاك بالابان ده كه م هيوا ئه خوازم جيتر به م شيوه يه هيرش نه كه ينه سه ر يه كترى سه ركه وتنيش بؤ هه مو لايه كمان
قديم 04-21-2008, 08:55 PM   #24
بالابان
ئه‌ندام

تو به منت وت سير بخو زورنا ليبده تو بيش تر قسه ى ناشيرنت كرد من به ج هه قيك بليم داوا ى ليبوردونم هه يه بس ده بيت بيت نيشا ن بده م كه جى سير ئه خوات جى زورناليده ده ده بيت داواى ليبوردن له ماموستا خليل به زووترين كات بكه ى
قديم 04-21-2008, 09:00 PM   #25
بالابان
ئه‌ندام

من ده بيت تازوكه تاقيبى جه نابت بكه م له هه ر بابه تيك تاوه كو رددت بده مه وه وادياره خو به عه ق ده زانى
قديم 04-21-2008, 09:04 PM   #26
بالابان
ئه‌ندام

كاك زامدار به خوت ديتووه كه وا هيرشى كردووته سه ر ماموستا خليل و من بيى ئه وه ى مناقشه مان ده كه ل كردبيت
قديم 04-21-2008, 10:05 PM   #27
زامدار11
ئه‌ندام

قوربانى جاوه كانت بم كاك بالابان راسته ئازادى قسه يه كى ناشرينى كرد به رامبه تؤ منيش به رامبه رئه و به لام ده بئ ئيمه هه رهه موى به كيانيكى وه رزشى وه رى بكرين نابئ رق ئه ستور بين به رامبه ريه كتر ئه وقسه يه كى ناشيرينى كرد تؤ وه ك ئه و مه كه من له وباوره دام هه ربه شيمان ده بيته وه هيواى سه ركه تنيش بؤ جه نابت ده خوازم
قديم 04-24-2008, 05:43 PM   #28
أ†أ‡أ’أ‡أڈأ¬

كاك بالابان ئه گه رمن زانيبام تۆبه وشيئوه يه توره ده بی من قه ت ئاماده نه ده بوم ولامی تۆ بده مه وه من سه رارای ئه وهه مو جويئندانه من ئيئستاش به برای خۆمت داده نيئم هيئنده ی تريش جويئنم پئ بده ی من هه رريئزت ليئده گرم ليئره وه ش ده ليئم ده بئ بمبوری به راستی كه زانيم تۆزۆرتوره بويت بريارمدا به هيچ شيئوه يه ك وولامت نه ده مه وه له گه ل ريئزم بۆجه نابت
قديم 04-25-2008, 01:13 PM   #29
بالابان
ئه‌ندام

كاكه جيان باشه بوراوى من كه سيكى وانيم كه زوو هه لبجم به لام قسه كانى تو هه راسانى كردم كه وات له من كرد هه لبجم قسه ى ناشيرين بنووسم به لام تو زيره كيت بيوه دياربوو منيش له كوتايى سوباست ده كه م وه هيوادارم هيج كاريكت و وه لاميكى ناشيرين به رامبه ر ماموستا خليل نه ده يه وه جونكه به راستى ماموستا خليل جيكاى ريز و ستايشه له نيو خه لكى شه قلاوه وه هيوادارم به دليكى فراوان وه ربكرى كاك ئازادى
رد

إبحث في الموضوع:

البحث المتقدم
طرق مشاهدة الموضوع