ده‌رباره‌ی شه‌ڵاوه  ده‌رباره‌ی شه‌قڵاوه‌ پۆست  ده‌سته‌ی كارگێڕی سه‌كۆكانی شه‌قڵاوه‌ پۆست  لاپه‌ره‌ی سه‌ره‌كی

العودة   سه كوكاني شه قلاوة بوست > پردی نێوان حکومه‌ت و هاوڵاتی > پردی نێوان حکومه‌ت و هاوڵاتی
التعليمات قائمة الأعضاء التقويم البحث مشاركات اليوم اجعل جميع المنتديات مقروءة

پردی نێوان حکومه‌ت و هاوڵاتی ده‌توانن کێشه‌ و گرفته‌کانتان و ڕه‌خنه‌ و پێشنیاره‌کانتان له‌م سه‌کۆیه‌ بخه‌نه‌ ڕوو شه‌قلاوه‌ پۆستیش ببێته‌ پردێک له‌ نێوان هاوڵاتیان و حکومه‌ت بۆ دۆزینه‌وه‌ی رێگه‌چاره‌ی گونجاو بۆ کێشه‌کان .

رد

أدوات الموضوع إبحث في الموضوع طرق مشاهدة الموضوع
قديم 10-17-2009, 12:20 AM   #51
TOLA
ئه‌ندام

TOLA is on a distinguished road
24 كاك فه‌رهاد تۆش كه‌مێك گوێ بگره‌

مامۆستا فه‌رهاد باسی مه‌سئولی هه‌نده‌ران ده‌كات به‌ڵام يه‌كه‌م كه‌س ده‌ستی به‌ پان كردنه‌وه‌ كرد بۆ مه‌سولێك كه‌ له‌ هه‌نده‌ران هاتبووه‌ به‌ سه‌ياره‌ی خۆی له‌ ناو شه‌قڵاوه‌ پياسه‌ی پێ ده‌كرد كه‌ ئێستاش پله‌كی به‌رزی هه‌يه‌ له‌ حكومه‌ت به‌ڵام ناوی ناهێنم ئه‌گه‌ر پيَويستيش بوو ناوی ده‌هێنم هه‌رچه‌نده‌ له‌وه‌ ده‌ترسم زۆر خۆی پێوه‌ ماندوو كردبێ و هيچی به‌ هيچ نه‌كردبی بۆيه‌ رقی له‌ هه‌موو موسئولێك بێت كه‌ له‌ هه‌نده‌ران ده‌گه‌رێته‌وه وه‌ داواش له‌ مامۆستا فه‌رهاد ده‌كه‌م چيتر خۆی به‌ نووسينی ئه‌نته‌رنێت مه‌شغول نه‌كات بابچی سوپه‌ر ماركيَته‌كه‌ی ده‌عه‌مه‌ل بينی چونكه‌ ئه‌وه‌شی به‌ ناوی نادی شه‌قڵاوه‌ وه‌رگرتووه‌ ‌
TOLA غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 10-17-2009, 02:06 PM   #52
TOLA
ئه‌ندام

افتراضي به‌ راستی جوانه‌

به‌ راستی جوانه‌ شه‌قڵاوه‌ پۆست خۆ ئه‌گه‌ر بڕێك مه‌تحی مامۆستا فه‌رهاد خه‌ياتم بكردبايه‌ خۆ ره‌شتان نه‌ده‌كرده‌وه‌ له‌ نووسينه‌كه‌ هيچ ته‌شهيرم نه‌كردووه‌ حه‌قيقه‌تی كاك فه‌رهادم باس كردووه‌ باشه‌ ئێوه‌ بۆ له‌ جياتی ئه‌و قه‌رس ده‌بن دياره‌ ئێوه‌ش ‌شه ريكن له‌ گه‌نده‌لَيه‌كان له‌به‌ر ئه‌وه‌ راستيه‌كان ده‌شارنه‌وه‌ من ته‌نها ئه‌وه‌نده‌ ده‌ڵيم تاكو ئێستا بێ لايه‌ن بووينه‌ و خۆتان بێ لايه‌ن رابگرن سوپاس بۆتان
قديم 10-17-2009, 02:34 PM   #53
TOLA
ئه‌ندام

افتراضي به‌راستی جوانه‌

به‌راستی جوانه‌ شه‌قڵاوه‌ پۆست خۆ ئه‌من هيچم نه‌وتووه‌ هيچ ته‌شهيرم نه‌كردووه‌ خۆ ئه‌گه‌ر وه‌ك ئه‌وانی تر تۆزێك مه‌تحی كاك فه‌رهاد خه‌ياتم بكردبايه‌ ياخود ده‌ست خۆشيم لێ بكردبايه‌ نووسينه‌كه‌ی منتان ره‌ش نه‌ده‌كردووه‌ ته‌نها يه‌ك راستی مامۆستا فه‌رهادم باس له‌ جياتی ئه‌و ئێوه‌ دڵ ته‌نگ بوون ئه‌وو ده‌سته‌كه‌ی به‌ كه‌يفی خۆيان باسی به‌رپرسان ده‌كه‌ن هيچ له‌ گۆری نيه‌ به‌ڵام ئه‌گه‌ر يه‌كێك به‌س باسی راستيه‌كی بچوك بكات كفره‌ له‌ كۆتايدا من ته‌نها شتێك به‌ ئێوه‌ی شه‌قڵاوه‌ پۆست ده‌ڵێم ئێوه‌ تاكو ئێستا بێ لايه‌ن بوون و بێ لايه‌نی خۆشتان بپارێزن چونكه‌ خه‌ڵك ئێستا چاوی كراوه‌ته‌وه‌ ئه‌وه‌ی گه‌نده‌ڵ بێت زۆر به‌ ئاسانی ده‌زانن
قديم 10-17-2009, 07:11 PM   #54
SARA_
ئه‌ندام

SARA_ is on a distinguished road
افتراضي ڕه‌خنه‌ گرتن وا نابێ Tola

گومان له‌وه‌دا نیه‌ دروست بوونی هه‌ر حکومه‌تێک یان له‌وه‌ زیاتر بڵێین دروست بوونی ده‌وڵه‌تێک ( که‌ هیوا و ئاواتی هه‌موو کوردێکی به‌شه‌ره‌فه‌) پێویستی به‌ ئه‌زموونێکی باش هه‌یه‌ ، ئه‌گه‌ر به‌ ویژدانه‌وه‌ سه‌یری هه‌نگاوه‌ سیاسیه‌کانی کوردی به‌ گشتی بکه‌ین چ ناوه‌خۆیی ‌ یا ده‌ره‌وه‌ی کوردستان جێی په‌نجه‌ی سه‌رکردایه‌تی سیاسی کورد زۆر باش دیاره‌ له‌ نا‌ساندنی کورد و کوردستان به‌ جیهان و داواکاریه‌کانی کوردیش زۆر به‌ ڕاشکاوانه‌ ڕاگه‌ندراوه‌ چ له‌ بوونی حکومه‌تێکی سه‌ربه‌خۆ و عیراقێکی فیدڕال و بودجه‌ی تایبه‌ت تا ده‌گاته‌ ئه‌و بوژانه‌وه‌ ئابووریه‌ی بازاڕی کوردستان به‌خۆوه‌ بینی سه‌ره‌ڕای ئه‌مه‌ش هه‌وڵی چاک نراوه‌ بۆ خۆش کردنی زه‌مینه‌یه‌کی سیاسی بۆ تێڕوانین و تێگه‌یشتنی هه‌نگاوه‌کانی دواتر ، زۆر جاریش هه‌نگاوه‌کان ئه‌نجامه‌کانی خۆیان سه‌دا سه‌د نه‌پێکاوه‌ ئه‌مه‌ش هۆکاری زۆری له‌دوا بوه‌ چ له‌ ناوه‌وه‌ی ماڵی سیاسی کوردی چ له‌ ده‌ست تێوه‌ردانی ده‌وروبه‌ر و بگره‌ وڵاته‌ هه‌ره‌ دووره‌کانی جیهانیش. بۆ گه‌یشتنیش به‌ هیوا و ئامانجه‌کانی گه‌لی کوردستان هه‌وڵ دراوه‌ سوود له‌ توانای هه‌موو تاکێکی شاره‌زا وه‌ربگیرێت هه‌ر بۆ ئه‌م مه‌به‌سته‌ چه‌ندین خه‌ڵکی شاره‌زا و پسپۆر که‌ چه‌ندین ساڵه‌ له‌ هه‌نده‌رانن په‌یوه‌ندیان پێوه‌ کراوه‌ و به‌شێکی زۆریان گه‌ڕاونه‌ته‌وه‌ کوردستان و پۆستی جۆراوجۆریان پێبه‌خشراوه‌ چ له‌ناو حزب یاخود حکومه‌ت ، پێکانی ئامانجه‌کانی هێنانه‌وه‌ی خه‌ڵکی شاره‌زا و پسپۆڕ له‌ هه‌نده‌ران په‌یوه‌سته‌ به‌ خودی ئه‌و تاکه‌ی که‌ هێناویانه‌ تا چه‌ند له‌گه‌ڵ خه‌ڵکی به‌ توانا ده‌گونجێ و جێی په‌نجه‌ی دیار ده‌بێ له‌ نه‌هێشتنی گه‌نده‌ڵی و گه‌نده‌ڵچیه‌کان و ئه‌و ئه‌زموونه‌ی له‌ ولاته‌ دیموکراتیه‌کان وه‌ری گرتوه‌ پێی جێبه‌جێ ده‌کرێ . به‌ ڕای خۆم ئه‌و خه‌ڵکه‌ی که‌ له‌ هه‌نده‌ران دێته‌وه‌ ئه‌بێ نموونه‌ی مرۆڤی ڕاستگۆ و پاک و هه‌ڵگری ڤایرۆسی گه‌نده‌ڵی نه‌بن چونکه‌ خۆمان پێویستیمان به‌ ئه‌نتی ڤایرۆسه‌ نه‌ک ڤایرۆسی ئه‌وروپی که‌ کاره‌ساتی له‌دوایه‌ .
هه‌ندێک له‌و ناوانه‌ی به‌شداریان له‌م بابه‌ته‌ کردوه‌ یاخود له‌ بابه‌ته‌کانی تریش ده‌که‌ن زۆرم پێ سه‌یره‌ وابزانم ناوه‌ڕۆکی بابه‌تکه‌ ناخوێننه‌وه‌ هه‌ر زوو هێڕش ده‌به‌نه‌ سه‌ر نووسه‌ری بابه‌ته‌که‌ و چه‌ندین تۆمه‌تی ناڕه‌وا و ته‌شهیر و ته‌نانه‌ت ناوزڕاندنیش ده‌خه‌نه‌ پاڵ نووسه‌ره‌که‌ ، له‌ هه‌مووشی سه‌یرتر نووسه‌ری ئه‌م بابه‌ته‌ به‌ ناوی ڕاسته‌قینه‌ی خۆی و وێنه‌که‌ی خۆشی داناوه‌ ، که‌چی هه‌ر بۆ نموونه‌ یه‌کێک به‌ ناوی تۆڵه‌ به‌شداری بابه‌ته‌که‌ی کردوه‌ و هێرشێکی توندی ئاراسته‌ی نووسه‌ری بابه‌ته‌که‌ کردوه‌ له‌ هه‌مان کاتیش وشه‌ی نابه‌جێی به‌کار هێناوه‌ وه‌ک ( پان کردنه‌وه‌) و ته‌شهیر کردن به‌ ناوی فه‌رهاد خه‌یات گوایه‌ سوپه‌ر مارکێته‌که‌ی به‌ ناوی نادی شه‌قلاوه‌ وه‌رگرتوه‌ که‌ هیچ گومانم له‌وه‌ نیه‌ ئه‌و ناو تۆڵه‌یه‌ به‌ڵگه‌ی هه‌بێ و بۆمان ڕوون بکاته‌وه‌ که‌ چۆن ئه‌م سوپه‌ر مارکێته‌ به‌ ناوی نادی وه‌رگیراوه‌ ، له‌ هه‌مووشی سه‌یرتر ئه‌ویه‌ به‌ ناوێکی خوازراو داوا له‌ فه‌رهاد خه‌یات ده‌کات واز له‌ ئه‌نته‌رنێت و نووسین بێنێ .
تۆڵه‌ گیان : نه‌ده‌بوایه‌ به‌م شێوه‌یه‌ وه‌ڵامی ئه‌م بابه‌ته‌ت بدابایه‌وه‌ ، چونکه‌ نووسه‌ری بابه‌ته‌که‌ ته‌وه‌رێکی هه‌ستیاری باس کردوه‌ ده‌کرا ڕاو و بیر و بۆچوون و پێشنیاری خۆت له‌سه‌ر ناوه‌ڕۆکی بابه‌ته‌که‌ با نه‌ک له‌سه‌ر ناوی نووسه‌ر ئه‌وکات ناوه‌ڕۆکی بابه‌ته‌که‌ گه‌رمتر ده‌بوو ئاڵوگۆڕی بیروڕاشی زیاتر له‌سه‌ر ده‌کرا . ئه‌گه‌ر ڕه‌خنه‌یه‌کیشت له‌ فه‌رهاد خه‌یات هه‌یه‌ و ڕه‌خنه‌که‌ بونیادنه‌ره‌ ئه‌وا ده‌کرا له‌ بابه‌تێکی به‌ته‌نیا له‌ به‌شی ڕه‌خنه‌ و پێشنیار بتنووسیبا و ئه‌ویش وه‌ڵامی دابایه‌وه‌ به‌ڵام نه‌ک ناوزڕاندن و نووسینی شتی بێ بنه‌ما و بێ به‌ڵگه‌ ، هیوادارم لێم زویر نه‌بی و هه‌موومان به‌ یه‌ک ده‌ست ئاڵای شه‌قلاوه‌ به‌رز ڕابگرین .

التعديل الأخير تم بواسطة : SARA_ بتاريخ 10-17-2009 الساعة 07:14 PM.
SARA_ غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-05-2010, 04:45 PM   #55
karmn
ئه‌ندام

الصورة الرمزية karmn

karmn is on a distinguished road
افتراضي ئةوةى باسى كاك فرهاد بكات بة خةرابة زمانى خولر دةبيت

بيشةكى دةست خوشى لة كاك فرهاد دةكةم بو ئةم بابةته.... من وةكو ياريزان لة يانةى شةقلاوة شانازى دةكةم كةوا توانيم سةرى شارةكةم بةرز بكةم لة ئاستى كوردستان و عيراق ....
دةمةوئ وةلامى كاك دووربين بدةمةوة بؤ رةخنةكانى يةكةمين شت ئيمه وةكو ياريزان كةوا دةستة كاركيريمان هةلبزارد كةس نةتوانيوا دكتاتور بيت لةسةرمان بة ئارةزووى خومان هةلمان بزاردووه...
دووةمين شت كه من له واقعةكه دام كاك فرهاد هيج مستفيد نيا له نادى بةلكو زؤر جار لةكيرفانى خؤى بارةى ترخان كردووه بؤ ياريزان ياخود نادى .. سئيةمين شت ج سةرؤكيك وةكو كاك فرهادم نةديوة بيته ديار ياريةكان وياخود تشجيعى ياريزانةكان بكات وةكو كو كاك فرهاد .. بؤية دوو باره دةليم شانازيت بيوة دةكةم كاك فرهاد كةوا سةرؤكى يانةكةمى هيوادارم لة خواى مةزن تةمةنت دريز بيت هةروا خزمةتى وةرزش بكةيت
karmn غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-05-2010, 05:48 PM   #56
karo

39 دةستخوش

اقتباس:
المشاركة الأصلية كتبت بواسطة فه رهاد خه يات مشاهدة المشاركة
[COLOR="DarkRed"]ده‌مه‌وێ ئه‌مجاره‌ بابه‌تێكی نوێ بنووسم كه‌ له‌م چه‌ند رۆژه‌ چه‌ندين جار بۆ راپه‌راندنی هه‌ندێك له‌ كاروباره‌كانم بۆ هه‌ندێك له‌ وه‌زاره‌ته‌كانی كوردستان ئه‌رێ كتابه‌كه‌م ته‌وقيع كرا زوو نه‌خێر بۆ له‌ به‌رئه‌وه‌ی مودير عام ئيجازه‌يه‌ بۆ هه‌نده‌ران چووه‌ بۆلای خێزان و منداله‌كانی باشه‌ كاكه‌ ئه‌ی جه‌نابی وه‌زير ئه‌ويش ئيجازه‌يه‌ چووه‌ بۆ هه‌نده‌ران بۆ لای خێزان و منداله‌كان جا فلان ئه‌ندام په‌رله‌مان و فلان مستشار و فلان مدير عام و وه‌زيره‌ به‌ڕێزه‌كان برايانی خوێنه‌ر بلێن بۆ من رقم له‌ كوردانی هه‌نده‌ران ده‌بێته‌وه‌ هه‌مويان نه‌ء هه‌ندێكيان . ( جاران کوردی هه‌نده‌ران ، هه‌رچی کچی جوان بوو له‌گه‌ڵ خۆیان بردیان . ئێستاش ده‌گه‌ڕێنه‌وه‌ هه‌رچی مه‌نسه‌بی باش و گرنگ هه‌یه‌ داگیریده‌که‌ن ) ..

بۆيه‌ ئه‌مجاره‌ ده‌رباره‌ی ئه‌و وه‌زیرو ئه‌ندام په‌رله‌مان و هه‌ندێك به‌رپرسانی جزبه‌كان ده‌نووسم ، که‌ خۆیان له‌کوردستانن و ژن و منداڵه‌کانیشیان له‌ هه‌نده‌ران ده‌ژین . . ئه‌م دیارده‌یه‌ ‌ هه‌تا بڵێیت ناشرین و ترسناکه‌. بگره‌ ئه‌مه‌ ترسی بۆسه‌ر ئاسایشی نه‌ته‌وه‌یش هه‌یه‌ . چونکه‌ گه‌ر وه‌زیرێک یان ئه‌ندام په‌رله‌مانێک ، خێزانه‌که‌ی له‌ وڵاتێکی تر بێت ، ئیحتمالی زۆر شتی لێده‌کرێت. من ٣ تا ٤ ده‌وله‌تم گه‌راوم ، زۆریشم ده‌رباره‌ی وڵاتانی جیهان خوێندۆته‌وه‌. وه‌ له‌وباوه‌ره‌دام له‌ هیچ وڵاتێکدا ، وه‌زیرێک یان ئه‌ندام په‌رله‌مانێک نابینیت ، خێزانه‌که‌ی له‌ وڵاتێکی تردا بژی . ئاخر له‌ چ وڵاتێکی ئه‌م جیهانه‌ ، وه‌زیری ده‌وڵه‌تێکت دیوه‌ ، خێزانه‌که‌ی له‌ وڵاتێکی تردا بژی ؟! . به‌داخه‌وه‌ ئه‌مڕۆ ڕێژه‌یه‌کی زۆری مه‌سئوله‌كان وه‌زیرو ئه‌ندام په‌رله‌مانه‌کان ، خێزانه‌کانیان له‌ ده‌ره‌وه‌ ده‌ژین . ئه‌مه‌ خۆی له‌ خۆیدا دوومانای هه‌یه‌ . یه‌که‌م ئه‌م که‌سانه‌ کوردستان دياره‌ به‌ وڵاتی خۆیان نازانن ، هه‌ربۆیه‌ خێزانه‌کانیان له‌ده‌ره‌وه‌ ده‌ژی . دووه‌م لای ئه‌مانه‌ کوردستان ئه‌و وڵاته‌ نییه‌ که‌ خێزانه‌کانیان تێدابژین و، منداڵه‌کانیان تێدا په‌روه‌رده‌بکه‌ن. به‌ مانایه‌کی تر ، کوردستانیان ته‌نها بۆ مه‌نسه‌ب و کۆکردنه‌وه‌ی پاره‌ ده‌وێت . به‌داخه‌وه‌ به‌ڕاستی ئه‌مه‌ ئه‌وپه‌ڕی گه‌نده‌ڵییه‌ ، که‌هه‌ندێک که‌سی هه‌نده‌ران ئه‌م کاره‌ ده‌که‌ن. به‌شی زۆری ئه‌و که‌سانه‌ ، له‌لایه‌ک له‌ کوردستان مووچه‌ وه‌رده‌گرن، له‌ ده‌ره‌وه‌ی کوردستانیش یارمه‌تی هه‌ژارانه‌ وه‌رده‌گرن . ‌ ئه‌م که‌سانه‌ له‌ دوولاوه‌ زه‌ره‌ر له‌ کورد ده‌ده‌ن . له‌لایه‌که‌وه‌ له‌کوردستان مه‌نسه‌بێکی باش داگیرده‌که‌ن ، به‌مه‌ش ڕێگا له‌ که‌سێکی کوردستان ده‌گرێت ، که‌ له‌ وڵاته‌که‌ی خۆیدا سوود له‌و شوێنه‌ وه‌ربگرێت . واته‌ ئه‌و که‌سانه‌ی که‌ دهێنه‌وه‌ ده‌بنه‌ مه‌سئوول ، ڕۆڵی داگیرکه‌ر ده‌بینن ، چونکه‌ ئه‌و خۆی له‌و وڵاته‌ ناژی له‌به‌ر ئه‌وه‌ ماڤی ئه‌وه‌ی نییه‌ ببێته‌ به‌رپرسی ئه‌و گه‌له‌. هه‌روه‌ها له‌به‌ر ئه‌وه‌ی ئه‌م که‌سانه‌ش له‌ده‌ره‌وه‌ ده‌ژین و خێزانه‌کانیشیان له‌ شوێنی خۆش و ئارامن . هه‌ربۆیه‌ هیچ دڵیان به‌و گه‌له‌ هه‌ژاره‌ ناسووتێت. ئه‌مانه‌ زیاتر گه‌نده‌ڵی ده‌که‌ن تا ئه‌و که‌سانه‌ی که‌له‌ کوردستان ده‌ژین . ئه‌مان توانیویانه‌ ژیانێکی باشتر له‌ هه‌نده‌ران بۆ خۆیان و خێزانه‌کانیان مسۆگه‌ر بکه‌ن . له‌به‌ر ئه‌وه ئه‌‌ گه‌ر لێره‌ تووشی کێشه‌یه‌کیش بوو ، ده‌توانێت زۆر به‌ ئاسانی ده‌ربچێت . ئه‌م که‌سانه‌ کوردستانیان ته‌نها بۆ پڕکردنی گیرفان ده‌وێت . له‌لایه‌کی تره‌وه‌ ئه‌مانه‌ له‌ هه‌نده‌ران مووچه‌ی سۆسیال وه‌رده‌گرن ، به‌مه‌ش ماڤی که‌سێکی تری خواردووه‌. چونکه‌ گه‌ر ئه‌و خێزانه‌که‌ی لێره‌نه‌بێت ، مووچه‌که‌ی ده‌درێته‌ خێزانێکی تر . ئه‌مانه‌ هه‌موویان خاوه‌ن پاسپۆرتی نێو ده‌وله‌تی و مووچه‌ی سۆسیاليان مسۆگه‌ر كردووه‌ ، ئینجا پاش ئه‌مه‌ بیرده‌که‌نه‌وه‌ بێنه‌وه‌ له‌کوردستانیش مووچه‌ وه‌ربگرن و ببنه‌ مه‌سئوول بۆئه‌وه‌ی خۆیان ده‌وڵه‌مه‌ندبکه‌ن.

کاتێک که‌ لێیان ده‌پرسیت بۆدێنه‌‌وه‌ ، ده‌ڵێن ( حیزب داوای لێکردووم که‌ بێمه‌وه‌ خزمه‌ت بکه‌م !!).به‌داخه‌وه‌ ئه‌م دیارده‌یه‌ زۆر ترسناکه‌ ، گه‌نده‌ڵیه‌کی هه‌تابڵێیت گه‌وره‌يه‌ وه‌له‌ هیچ کاتێک به‌ جددی باسی لێوه‌نه‌کراوه‌. من هیوادارم که‌ رۆشنبیران و نووسه‌رانی شه‌قلاوه‌ ، ئه‌م دیارده‌ ترسناکه‌ له‌بیرنه‌که‌ن و ئه‌وکه‌سانه‌ش که‌ئه‌و کارانه‌ ده‌که‌ن ، بخڕێنه‌ به‌ر ڕه‌خنه‌و گله‌یی. له‌هه‌مان کاتیشدا هیوادارم ، که‌ سه‌رۆكايه‌تی هه‌رێم و سه‌رۆكايه‌تی په‌رله‌مان و حکومه‌تی کوردستان ، ئه‌و که‌سانه‌ سزابدات ، که‌خۆیان لێره‌ به‌رپرسن و خێزانه‌کانیانیشیان له‌ده‌ره‌وه‌ ده‌ژین.
[/color]
قسةكانت زور تةواوه ...... بةلام ئايا بةريزت واجباتي خوت بةتةواوي دةكةي ؟ هةتا رةخنة لة مةسئولان بكري ؟؟؟؟؟؟؟؟ ئيمة كيشةكمان هةية , خومان نابينين تةنها بةرامبةر ..... لةكةل ريزم
قديم 02-05-2010, 07:17 PM   #57
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری
به‌ڕێوه‌به‌ری هه‌واڵی وه‌رزشی

الصورة الرمزية فه رهاد خه يات

فه رهاد خه يات is on a distinguished road

ده‌ست خۆش خاتوو كارمن بۆ ئه‌و په‌يامه‌ جوانه‌ت سوپاسی هه‌موو وشه‌ جوان و ناسكه‌كانت ده‌كه‌م من و هه‌موو دانيشتوانی شه‌قلاوه‌ شانازی به‌ تۆ ده‌كه‌ين كه‌وا توانيته‌ به‌ به‌رده‌وام سه‌ری شه‌قلاوه‌ به‌رز بكه‌يته‌وه‌ تۆ و هاوڕييانی وه‌رزشوانانی يانه‌كه‌مان .
كاك karo سوپاس بۆ به‌شداربونت له‌م بابه‌ته‌م به‌ خێر هاتنيشت ده‌كه‌م بۆ ناو سه‌كۆكانی شه‌قلاوه‌ پۆست هيوادارم ببيته‌ ئه‌ندامێكی چالاك و هه‌موو خوێنه‌رانی شه‌قلاوه‌ پۆست سودت لێ وه‌ربگرن .
سه‌باره‌ت به‌ پرسياره‌كه‌ت كه‌وا من واجباتی خۆم به‌ ته‌واوی ده‌كه‌م ؟ به‌لێ به‌ دلنييايه‌وه‌ پێت ده‌لێم به‌ زياده‌وه‌ش كردوومه‌ بۆ خۆشت ده‌توانی مقاره‌نه‌يه‌كی ئاستی وه‌رزش ببينی له‌ شه‌قلاوه‌ چاوێكيش به‌ يانه‌كانی تر له‌ قه‌زايه‌كانی كوردستان و عێراق بخشينه‌ ئنجا ده‌توانی وه‌لامێك بۆ خۆت بدۆزيه‌وه‌ من يه‌ك گله‌ييم له‌ خۆم هه‌يه‌ ئه‌ويش له‌ تاقه‌تی من دا نيه‌ ده‌مه‌وێ له‌ شه‌قلاوه‌ هه‌موو ياريه‌كان به‌ره‌و لوتكه‌ ببه‌م به‌لام له‌ به‌ر نه‌بوونی ئمكانيه‌تی مادی ياخود نايه‌كسانی له‌لايان دابه‌شكه‌رانی بودجه‌ی يانه‌كان نه‌متوانی بێت هه‌موو ياريه‌كان وه‌كو يه‌كتر گرنگی پێبده‌م ئه‌وه‌ی له‌ توانای من دابێ به‌ زياده‌وه‌ كردوومه‌ ، نامه‌وێ وه‌لامی ئه‌م پرسياره‌ درێژ بكه‌مه‌وه‌ .سه‌باره‌ت به‌و كێشه‌يه‌ی كه‌ ئێمه‌ خۆمان نابينين ته‌نها به‌رامبه‌ر ؟ من پێت ئه‌لێم زۆر چاك خۆم بينيه‌وه‌ ئنجا ئه‌م بابه‌ته‌م نوسيووه‌ ياخود ڕه‌خنه‌م گرتووه‌ . ته‌نها ئه‌وانه‌ی له‌م بابه‌ته‌ ڕه‌خنه‌م لێ ده‌گرن ده‌بێت يان به‌رپرسێك بێت ياخود ناحه‌زێكی من بێت ياخود دژی ئه‌م سايته‌ بێت . زۆر له‌ ئه‌ندامان ويستويانه‌ به‌ ڕه‌خنه‌ روخێنه‌ره‌كانيان له‌ من بده‌ن بۆيه‌ به‌ تۆی به‌ڕێزيش ده‌لێم ئه‌گه‌ر هيچ ڕه‌خنه‌يه‌كت له‌من هه‌يه‌ ياخود گه‌نده‌ليه‌كی من ده‌زانی بۆم بلاو بكه‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی خوێنه‌رانيش بزانن . زۆر له‌ براده‌ران پێم ده‌لێن وه‌لامی ناوی خوازيار مه‌ده‌وه‌ به‌لام من وه‌لامی هه‌موو ناوێك ده‌ده‌مه‌وه‌ .
له‌ كۆتايدا دووباره‌ به‌ خێربێي بۆ ناو سه‌كۆكانی شه‌قلاوه‌ پۆست .

التعديل الأخير تم بواسطة : فه رهاد خه يات بتاريخ 02-05-2010 الساعة 08:23 PM.
فه رهاد خه يات غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-06-2010, 03:12 PM   #58
karo

افتراضي ببوره بةريز

اقتباس:
ده‌ست خۆش خاتوو كارمن بۆ ئه‌و په‌يامه‌ جوانه‌ت سوپاسی هه‌موو وشه‌ جوان و ناسكه‌كانت ده‌كه‌م من و هه‌موو دانيشتوانی شه‌قلاوه‌ شانازی به‌ تۆ ده‌كه‌ين كه‌وا توانيته‌ به‌ به‌رده‌وام سه‌ری شه‌قلاوه‌ به‌رز بكه‌يته‌وه‌ تۆ و هاوڕييانی وه‌رزشوانانی يانه‌كه‌مان .
كاك karo سوپاس بۆ به‌شداربونت له‌م بابه‌ته‌م به‌ خێر هاتنيشت ده‌كه‌م بۆ ناو سه‌كۆكانی شه‌قلاوه‌ پۆست هيوادارم ببيته‌ ئه‌ندامێكی چالاك و هه‌موو خوێنه‌رانی شه‌قلاوه‌ پۆست سودت لێ وه‌ربگرن .
سه‌باره‌ت به‌ پرسياره‌كه‌ت كه‌وا من واجباتی خۆم به‌ ته‌واوی ده‌كه‌م ؟ به‌لێ به‌ دلنييايه‌وه‌ پێت ده‌لێم به‌ زياده‌وه‌ش كردوومه‌ بۆ خۆشت ده‌توانی مقاره‌نه‌يه‌كی ئاستی وه‌رزش ببينی له‌ شه‌قلاوه‌ چاوێكيش به‌ يانه‌كانی تر له‌ قه‌زايه‌كانی كوردستان و عێراق بخشينه‌ ئنجا ده‌توانی وه‌لامێك بۆ خۆت بدۆزيه‌وه‌ من يه‌ك گله‌ييم له‌ خۆم هه‌يه‌ ئه‌ويش له‌ تاقه‌تی من دا نيه‌ ده‌مه‌وێ له‌ شه‌قلاوه‌ هه‌موو ياريه‌كان به‌ره‌و لوتكه‌ ببه‌م به‌لام له‌ به‌ر نه‌بوونی ئمكانيه‌تی مادی ياخود نايه‌كسانی له‌لايان دابه‌شكه‌رانی بودجه‌ی يانه‌كان نه‌متوانی بێت هه‌موو ياريه‌كان وه‌كو يه‌كتر گرنگی پێبده‌م ئه‌وه‌ی له‌ توانای من دابێ به‌ زياده‌وه‌ كردوومه‌ ، نامه‌وێ وه‌لامی ئه‌م پرسياره‌ درێژ بكه‌مه‌وه‌ .سه‌باره‌ت به‌و كێشه‌يه‌ی كه‌ ئێمه‌ خۆمان نابينين ته‌نها به‌رامبه‌ر ؟ من پێت ئه‌لێم زۆر چاك خۆم بينيه‌وه‌ ئنجا ئه‌م بابه‌ته‌م نوسيووه‌ ياخود ڕه‌خنه‌م گرتووه‌ . ته‌نها ئه‌وانه‌ی له‌م بابه‌ته‌ ڕه‌خنه‌م لێ ده‌گرن ده‌بێت يان به‌رپرسێك بێت ياخود ناحه‌زێكی من بێت ياخود دژی ئه‌م سايته‌ بێت . زۆر له‌ ئه‌ندامان ويستويانه‌ به‌ ڕه‌خنه‌ روخێنه‌ره‌كانيان له‌ من بده‌ن بۆيه‌ به‌ تۆی به‌ڕێزيش ده‌لێم ئه‌گه‌ر هيچ ڕه‌خنه‌يه‌كت له‌من هه‌يه‌ ياخود گه‌نده‌ليه‌كی من ده‌زانی بۆم بلاو بكه‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی خوێنه‌رانيش بزانن . زۆر له‌ براده‌ران پێم ده‌لێن وه‌لامی ناوی خوازيار مه‌ده‌وه‌ به‌لام من وه‌لامی هه‌موو ناوێك ده‌ده‌مه‌وه‌ .
له‌ كۆتايدا دووباره‌ به‌ خێربێي بۆ ناو سه‌كۆكانی شه‌قلاوه‌ پۆست .
من ناليم جةنابت كةندةليت كردووه ........ من مةبةستم ئةوةية ئيمة بةردةوام رةخنة لة بةرامبةر دةكرين ,خومان لة بير دةكةين ..... من بو ئةوه نةمنوسي رةخنةيةكي شكينةر لة بةريزت بكةم .... هةر جةنديش خزمةت بة شارةكةمان و وولاتمان بكةين هةر كةمة ...... لةكةل ئةو قسةي جةنابت نيمة كة دةليي بة زيادةوة كردومة ........ و راستيشة ئيمكانيةتي ماددي دةوري زورة له وةرزش بةلام بيش هةموو شتيك ئيدارة ديت ........ ئةكةر ئيدارة بة شيوةيةكي عيلمي و دلسوزانة و بيلانيكي دريز خايةني هةبيت ... دةتوانيت بة ئيمكانيةتيكي كةميش , كورانكاريةكي زور دروست بكات .... لة كةل ريزم بو جةنابت و هيوادارم سةركةوتوو بي .
قديم 02-06-2010, 06:01 PM   #59
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

سلاو كاكه‌ كارۆ
زۆر سوپاس بۆ ئه‌و رونكردنه‌وه‌يه‌ت ، من له‌ خوێندنه‌وه‌ی ئه‌م وه‌لامه‌ت بۆم ده‌ركه‌وت كه‌ تۆ ياريزانێكی گه‌نجی ده‌ته‌وێ زياتر بايه‌خ به‌و ياريه‌ بدرێ كه‌ تۆ ئه‌نجامی ده‌ده‌ی ده‌شبێت ئه‌و جۆره‌ ياريه‌ی كه‌ تۆ ئه‌نجامی ده‌ده‌ی ئێمه‌ وه‌كو يانه‌ وه‌كو پێويست بايه‌خمان پێ نه‌دابێت . ئه‌گه‌ر وه‌لامه‌كه‌ی منت خوێندبێته‌وه‌ ئاماژه‌م پێ داوه‌ ئێمه‌ نه‌مانتوانيوه‌ بايه‌خ به‌ هه‌موو ياريه‌كان بده‌ين و ئاستيان هه‌موو وه‌كو يه‌ك بگه‌ينينه‌ لوتكه‌ ململانێي يانه‌ گه‌وره‌كانی كوردستان و عێراق بكات ، ئێستا ئێمه‌ وه‌كو ياريه‌كانی تۆپی باله‌ و تۆپی سه‌رمێز و تايكواندۆ و ڕيشه‌ و كينگ بۆكسينگ كه‌ له‌ زۆربه‌ی پاله‌وانيه‌تيه‌كان ئه‌نجامی به‌رچاويان هه‌يه‌ پشتگيری زياتريان لێ بكه‌ين به‌لام ياريه‌كانی تريشمان فه‌رامۆش نه‌كردوه‌ وه‌كو تۆپي پێ و سه‌به‌ته‌ و تۆپی ده‌ست به‌شداری پاله‌وانيه‌تيه‌كانيان پێ ده‌كه‌ين و هۆلی داخراوی يانه‌ش به‌ به‌رده‌وام له‌ خزمه‌تياندايه‌ بۆ ئه‌نجامدانی ڕاهينان و مه‌شقيان ئێستاش وه‌كو ده‌سته‌ی كارگێری يانه‌ له‌گه‌ل سه‌روی خۆمان دانيشتووين كه‌وا بتوانين پشتگيرێكی مادی بۆ ئه‌م جۆره‌ ياريانه‌ په‌يدا بكه‌ين بۆ ئه‌وه‌ی بتوانين ئه‌م جۆره‌ ياريانه‌ش به‌ره‌و پێش ببه‌ين . كاكه‌ كارۆ گيان ئه‌مڕۆ وه‌رزش گۆڕاوه‌ وه‌كو كۆن نه‌ماوه‌ ياريزانان به‌ بێ هاوكاری مادی ياری بكه‌ن ڕاسته‌ هه‌يه‌ زۆربه‌ی ياريزانانی شاره‌كه‌مان له‌ به‌ر دلسۆزی يانه‌كه‌يان و شاره‌كه‌يان ياری ده‌كه‌ن به‌لام بژێوی ژيانيش زۆر زه‌حمه‌ت بووه‌ بۆيه‌ ده‌بێ ئێمه‌ش مانگانه‌ يارمه‌تيان بده‌ين به‌ دانی هاوكاری مانگانه‌ دابين كردنی شوێنی مه‌شق و هاتوچۆيان و كه‌لوپه‌لی وه‌رزشيان ئه‌نجامدانی كارو چالاكيه‌كانيان بۆيه‌ كاكه‌ كارۆ گيان ئێمه‌ ناوانين پيلانی درێژ خايه‌ن بۆ هه‌موو ياريه‌كان دابنێين وه‌كو باسم كرد ئمكانيه‌تی مادی ده‌ورێكی بالای هه‌يه‌ بۆ پێشكه‌وتنی وه‌رزش جێ به‌ جێ كردنی ئه‌و جۆره‌ پيلانه‌ی كه‌تۆ باسی لێوه‌ ده‌كه‌يت . له‌كۆتايدا زۆر سوپاست ده‌كه‌م زۆريش پێخۆشحالم ئه‌گه‌ر چ بيرۆكه‌يه‌كت هه‌يه‌ بۆ پێشكه‌وتنی وه‌رزشی شاره‌كه‌مان خۆشمان پێ بناسينی سه‌ردانی يانه‌ش بكه‌يت پشتگيريشت لێ بكه‌ين بۆ هه‌ر پڕۆژه‌يه‌ك كه‌ ببێته‌ هۆی پێشكه‌وتنی وه‌رزش .
دووباره‌ زۆر سوپاس
قديم 02-07-2010, 12:48 PM   #60
karo

افتراضي سوباس

اقتباس:
سلاو كاكه‌ كارۆ
زۆر سوپاس بۆ ئه‌و رونكردنه‌وه‌يه‌ت ، من له‌ خوێندنه‌وه‌ی ئه‌م وه‌لامه‌ت بۆم ده‌ركه‌وت كه‌ تۆ ياريزانێكی گه‌نجی ده‌ته‌وێ زياتر بايه‌خ به‌و ياريه‌ بدرێ كه‌ تۆ ئه‌نجامی ده‌ده‌ی ده‌شبێت ئه‌و جۆره‌ ياريه‌ی كه‌ تۆ ئه‌نجامی ده‌ده‌ی ئێمه‌ وه‌كو يانه‌ وه‌كو پێويست بايه‌خمان پێ نه‌دابێت . ئه‌گه‌ر وه‌لامه‌كه‌ی منت خوێندبێته‌وه‌ ئاماژه‌م پێ داوه‌ ئێمه‌ نه‌مانتوانيوه‌ بايه‌خ به‌ هه‌موو ياريه‌كان بده‌ين و ئاستيان هه‌موو وه‌كو يه‌ك بگه‌ينينه‌ لوتكه‌ ململانێي يانه‌ گه‌وره‌كانی كوردستان و عێراق بكات ، ئێستا ئێمه‌ وه‌كو ياريه‌كانی تۆپی باله‌ و تۆپی سه‌رمێز و تايكواندۆ و ڕيشه‌ و كينگ بۆكسينگ كه‌ له‌ زۆربه‌ی پاله‌وانيه‌تيه‌كان ئه‌نجامی به‌رچاويان هه‌يه‌ پشتگيری زياتريان لێ بكه‌ين به‌لام ياريه‌كانی تريشمان فه‌رامۆش نه‌كردوه‌ وه‌كو تۆپي پێ و سه‌به‌ته‌ و تۆپی ده‌ست به‌شداری پاله‌وانيه‌تيه‌كانيان پێ ده‌كه‌ين و هۆلی داخراوی يانه‌ش به‌ به‌رده‌وام له‌ خزمه‌تياندايه‌ بۆ ئه‌نجامدانی ڕاهينان و مه‌شقيان ئێستاش وه‌كو ده‌سته‌ی كارگێری يانه‌ له‌گه‌ل سه‌روی خۆمان دانيشتووين كه‌وا بتوانين پشتگيرێكی مادی بۆ ئه‌م جۆره‌ ياريانه‌ په‌يدا بكه‌ين بۆ ئه‌وه‌ی بتوانين ئه‌م جۆره‌ ياريانه‌ش به‌ره‌و پێش ببه‌ين . كاكه‌ كارۆ گيان ئه‌مڕۆ وه‌رزش گۆڕاوه‌ وه‌كو كۆن نه‌ماوه‌ ياريزانان به‌ بێ هاوكاری مادی ياری بكه‌ن ڕاسته‌ هه‌يه‌ زۆربه‌ی ياريزانانی شاره‌كه‌مان له‌ به‌ر دلسۆزی يانه‌كه‌يان و شاره‌كه‌يان ياری ده‌كه‌ن به‌لام بژێوی ژيانيش زۆر زه‌حمه‌ت بووه‌ بۆيه‌ ده‌بێ ئێمه‌ش مانگانه‌ يارمه‌تيان بده‌ين به‌ دانی هاوكاری مانگانه‌ دابين كردنی شوێنی مه‌شق و هاتوچۆيان و كه‌لوپه‌لی وه‌رزشيان ئه‌نجامدانی كارو چالاكيه‌كانيان بۆيه‌ كاكه‌ كارۆ گيان ئێمه‌ ناوانين پيلانی درێژ خايه‌ن بۆ هه‌موو ياريه‌كان دابنێين وه‌كو باسم كرد ئمكانيه‌تی مادی ده‌ورێكی بالای هه‌يه‌ بۆ پێشكه‌وتنی وه‌رزش جێ به‌ جێ كردنی ئه‌و جۆره‌ پيلانه‌ی كه‌تۆ باسی لێوه‌ ده‌كه‌يت . له‌كۆتايدا زۆر سوپاست ده‌كه‌م زۆريش پێخۆشحالم ئه‌گه‌ر چ بيرۆكه‌يه‌كت هه‌يه‌ بۆ پێشكه‌وتنی وه‌رزشی شاره‌كه‌مان خۆشمان پێ بناسينی سه‌ردانی يانه‌ش بكه‌يت پشتگيريشت لێ بكه‌ين بۆ هه‌ر پڕۆژه‌يه‌ك كه‌ ببێته‌ هۆی پێشكه‌وتنی وه‌رزش .
دووباره‌ زۆر سوپاس
وةللا كاك فةرهاد من ياريزان بوم بيشتر بةلام ئيستا بير بوينة و كةلكمان نةماية ,, من تةنها هاندةريكي سادة و خةمخوري ئةم شارةو ئةم وولاتةم . هةنديك بيروكةم هةية دةربارةي يانةي شةقلاوة و وةرزش بة كشتي انشاءالله لة كاتيكي تر بوتي دةنوسم و موناقةشةي دةكةين ... زور سوباس ... كاتيكي خوش .
قديم 02-07-2010, 05:53 PM   #61
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

افتراضي سلاو ڕێز

سلاو ڕێز كاكه‌ كارۆ
منيش چاوه‌ڕێي پێشنيارو بيرۆكه‌ جوانه‌كانتم بۆ ئه‌وه‌ی منيش سوودی لێوه‌ربگرم تا بتوانم له‌ ڕێگای بيرۆكه‌كانته‌وه‌ زياتر وه‌رزش به‌ره‌و پێش ببه‌ين من وه‌كو خۆم شانازی به‌ هه‌موو وه‌رزشوانه‌ دێرينه‌كانی شه‌قلاوه‌ ده‌كه‌م ئێمه‌ش قوتابی و ياريزانی ئه‌وان بووينه‌ له‌ رێگای ئه‌وانيشه‌وه‌ ئێمه‌ دروستبوين ته‌واوكه‌ری ئه‌وانين له‌ گه‌ل ڕێزم بۆت .
چاوه‌ڕيي بيرۆكه‌كانتم
قديم 02-07-2010, 06:45 PM   #62
safen11
ئه‌ندامی كارا

safen11 is on a distinguished road

هه‌ر سه‌ركه‌وتوبن كاك فه‌رهاد و كاك كارۆ بۆ ئه‌و گفتوگۆييه‌ مۆدێرنه‌ هيوادارم زۆربه‌ی ئه‌ندامان چاو له‌ ئێوه‌ بكه‌ن ئه‌گه‌ر ئه‌ندامێك ڕه‌خنه‌ی لێبگيرێ وه‌كو كاك فه‌رهاد وه‌لام بداته‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی ئه‌وه‌ی به‌رامبه‌ريشی ئه‌گه‌ر هات و هه‌له‌ی كردبوو ياخود به‌ پێچه‌وانه‌ تێگه‌يشتبێ به‌م جۆره‌ گفتوگۆييه‌ بێنه‌ سه‌ر ئه‌وه‌ی كه‌ راستی له‌كوێيه‌ به‌ هه‌ردوكيان خزمه‌تی شاره‌كه‌يان بكه‌ن هيوادارم كاك فه‌رهاديش سود له‌ كاك كارۆ وه‌ربگريت بۆ ئه‌وه‌ی يانه‌كه‌مان به‌ره‌و پێشتر بچێت .
من ده‌مه‌وێ يه‌ك خال باسبكه‌م ئه‌گه‌ر به‌ لايه‌نی فه‌رهاد خه‌ياتيشم تيبگه‌ن هيچ كێشه‌يه‌ك نيه‌ له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی من راستی ده‌لێم بۆ چی به‌رپرسه‌كانی تر له‌ شه‌قلاوه‌ وه‌كو كاك فه‌رهاد له‌ كاتی ڕه‌خنه‌يان لێ ده‌گيرێت وه‌رم و رونكردنه‌وه‌ ناده‌ن بۆچی ئه‌ترسێن له‌ مواجه‌هه‌ی خه‌لك من لێره‌ ده‌ستخۆشی له‌ به‌ڕێزيان ده‌كه‌م له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی زۆربه‌ی ره‌خنه‌كانی به‌ سينگێكی فراوان وه‌رده‌گرێت وه‌لاميش ده‌داته‌وه‌ هه‌ر ته‌مه‌ن درێژ بيت .
safen11 غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-08-2010, 02:23 PM   #63
karo

افتراضي سلاو

اقتباس:
سلاو ڕێز كاكه‌ كارۆ
منيش چاوه‌ڕێي پێشنيارو بيرۆكه‌ جوانه‌كانتم بۆ ئه‌وه‌ی منيش سوودی لێوه‌ربگرم تا بتوانم له‌ ڕێگای بيرۆكه‌كانته‌وه‌ زياتر وه‌رزش به‌ره‌و پێش ببه‌ين من وه‌كو خۆم شانازی به‌ هه‌موو وه‌رزشوانه‌ دێرينه‌كانی شه‌قلاوه‌ ده‌كه‌م ئێمه‌ش قوتابی و ياريزانی ئه‌وان بووينه‌ له‌ رێگای ئه‌وانيشه‌وه‌ ئێمه‌ دروستبوين ته‌واوكه‌ری ئه‌وانين له‌ گه‌ل ڕێزم بۆت .
چاوه‌ڕيي بيرۆكه‌كانتم
سلاو بةريز ..... ببوره بةو دةرجةيةش بير نيمة كاك فةرهاد , بة هةر حال ....بيشةكي من لايةنكري وةرزشم بة كشتي نةك تةنها يةك جورة وةرزش ..... لةكةل ئةوةش دةبينم كة هةنديك جورة وةرزش لة شةقلاوة زور بايةخي بي نادرى ....... جةند بيشنياريكم هةية دةربارةي يانةي شةقلاوة هيوا دارم بة دليكي فراوان وةريبكري ليم ..... لة خالة هةره كرنكةكاني بيشكةوتني وةرزش ... دروستكردني ياريزان لة تةمةنيكي زور بجوك واتة بة لاي كةمي دةبى ياريزان بة قوناغي بيجوه شيران و تازة بيكةيشتوان و لاوان تيبةري ئينجا دةكاتة ئاستي يانه , بةلام من ئةو شتة نابينم لة شةقلاوه ..... لةوانةية تو لة وةلام بليى ناوةندي وةرزش و لاوان لةكةل بةيمانكاي وةرزشي بةم كارة هةلدةستى ..... بة لاي منةوة فاشلترين دامودةزكا لة كوردستان ناوةندي وةرزش و لاوانة .... جونكة نةك تةنها لاو بة شيوةيةكي هةلة فيرة وةرزش دةبي وبةلكو فيرة رةوشتي خراب و دوور لة وةرزش دةبي ... و 99% ي راهينةرةكان بي بسبور و ئةزموونن ... بةيمانكةي وةرزشيش توزيك باشترة , باش نية بةلام خراب هةية و خرابتريش هةية ..... بوية ئةكةر بشت بةم دوو دامودةزكاية دةبةستي بو دروستكردني ياريزاني لاو .. با بةدوان فاتحةيةك بخوينين لة سةر جياني وةرزش لة شةقلاوة ....بوية بةمن باشترة لة جياتي ئةو بارة زورةي لة ياريزاني دةرةوةو و خواردن و هاتووجو و شتي تر سةرف دةكرى .... جةند راهينةريكي بسبور دةهينم بو هةر ياريةك بو دروستكردني بنةمايةكي وةرزشي بةهيز لة شةقلاوة و وةرزشيك لة سةر ئةساسي (رةوشتي بةرز) بة بلةي يةكةم و (وةرزش) بة بلةي دووةم وة بة شيوةيةكي زانستي دوور لة حزبايةتي و فكري تةسك , جونكه ئةو بارةيةي كة سةرف دةكرى لة ياريزاني دةرةوة .... وةكو بارة فريدانة , لة بةرئةوي ياريزانةكة ماويةك دةمينيتةوة و دةروا نابيتة كاديريك لةم شارة ..... لوانةية ئةنجامي باشيشى نةبى ..... ئةكر هةشيبى لةسةر حيسابي رةوشت و سومعةي يانة و شارةكة دةبيت ...... جونكة من كةم ياري دةبينم بةبى شةر و ئازاوة تةواو بيت .... ئايا يانة براوه بيت ياخود دوراو , كةواتة يانة و شارةكة لة شةر و سةر ئيشةو بارة بة فيرودان هيجي ديكةي بو نامينيتةوة ..... لة كوتاييدا ئةكةر بمانةوى وولات بيشبخةين لة هةر روويةكةوة نةك تةنها وةرزش دةبى هةموو ووزةمان سةرف بكةين بو بةروةردةكردني مندال بة شيوةيةكي تةواو ..... ئاية تا ج رادةيةك يانةي شةقلاوة لة مندال نزيكة ؟؟؟؟ ....... دلنيام تو ئةو شتانة هةموو دةزاني , بةلام هيوا دارم وةختي ئةوة هاتبى كة هةنكاوي هةرة كةورةتر بهاويزن , هيواداريشم سةرتم نةهيشاندبى , بيشنياري ترم هةية بةلام با بو جاريكي تر بى ..... لة كةل ريز و سلاوم بو جةنابت و كشت ئةندامان .

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-08-2010 الساعة 03:22 PM. السبب: ..........
قديم 02-08-2010, 03:00 PM   #64
karo

افتراضي بيروزه

اقتباس:
المشاركة الأصلية كتبت بواسطة karmn مشاهدة المشاركة
بيشةكى دةست خوشى لة كاك فرهاد دةكةم بو ئةم بابةته.... من وةكو ياريزان لة يانةى شةقلاوة شانازى دةكةم كةوا توانيم سةرى شارةكةم بةرز بكةم لة ئاستى كوردستان و عيراق ....
دةمةوئ وةلامى كاك دووربين بدةمةوة بؤ رةخنةكانى يةكةمين شت ئيمه وةكو ياريزان كةوا دةستة كاركيريمان هةلبزارد كةس نةتوانيوا دكتاتور بيت لةسةرمان بة ئارةزووى خومان هةلمان بزاردووه...
دووةمين شت كه من له واقعةكه دام كاك فرهاد هيج مستفيد نيا له نادى بةلكو زؤر جار لةكيرفانى خؤى بارةى ترخان كردووه بؤ ياريزان ياخود نادى .. سئيةمين شت ج سةرؤكيك وةكو كاك فرهادم نةديوة بيته ديار ياريةكان وياخود تشجيعى ياريزانةكان بكات وةكو كو كاك فرهاد .. بؤية دوو باره دةليم شانازيت بيوة دةكةم كاك فرهاد كةوا سةرؤكى يانةكةمى هيوادارم لة خواى مةزن تةمةنت دريز بيت هةروا خزمةتى وةرزش بكةيت
بيشةكي بيروز باييت لى دةكةم بة بونةي بوونت بة بلةي يةكةم لة بالةوانيتي عيراق بو توبي سةرميز ..... بةلام من بيشنياريكم هةية لة بةريزت ..... من حةزناكةم بلين تةنها كارمن هةية لة شةقلاوة كة ياريزانيكي بة تواناية ياخود لة داهاتوو بلين تةنها كجة ياريزانيكي بة تواناي تينس هةبوو لة شةقلاوة بةلام كة وازي هينا .... تةواو كةسي تر نةما ..... بةراي من تو واجبيكي كةورةت هةية بةرامبةر يانة و شارةكةت .... ئةويش دروست كردني كومةلة ياريزانيكي تر بة تايبةتي ياريزاني كج كة وةكو خوت يان لة خوشت بةتواناتر بن .جونكة ئةكةر بةم شيوةية ياريزاني تري بة توانا دروست نةبن .... كةواته شةقلاوة لة توبي سةر ميز بيشكةوتوو نية .... بةلكو شتةكة ريكةوت و سودفة بوو كة ياريزانيكي وا دروست بيت ... بوية بيم واية دةبى بةلاي كةمي 10 ياريزاني كجي تةمةن بجووكت هةبى و بةردةوام مةشقيان لةكةل بكةي ....بو دروستكردني بنةمايةكي توبي سةر ميزي بةهيز .... لةكةل ريزم , دووباره بيروزه .
قديم 02-09-2010, 09:26 PM   #65
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

سلاو كاكه‌ كارۆ
سوپاس بۆ پێشنياره‌كانت هيواداريشم پير نه‌بيت ته‌مه‌نيشت درێژ بێت نازانم باسی كام ياری ده‌كه‌يت كه‌ له‌ شه‌قلاوه‌ بايه‌خی پێ نادرێ ، يانه‌ی شه‌قلاوه‌ به‌وه‌ ناسراوه‌ له‌ ناو يانه‌كانی كوردستان كه‌ زۆربه‌ی ياريه‌كانی لێ ئه‌نجام ده‌درێ ده‌شتوانی به‌راوردێك له‌ نێوانه‌ يانه‌ی شه‌قلاوه‌و يانه‌ی هه‌ولێر بكه‌يت بۆ نمونه‌ بۆ ئه‌وه‌ی بزانی كام يانه‌ زياتر جۆری ياری لێ ئه‌جام ده‌درێ . سه‌باره‌ت به‌ پێشنيارو له‌ هه‌مان كاتدا ڕه‌خنه‌كه‌ت سه‌باره‌ت به‌ ياريزانی تازه‌ پيگه‌يشتوو لاوان ڕاست ئه‌كه‌ی تۆ وه‌لامی من زانيوه‌ پێش وه‌لامت بده‌مه‌وه‌ به‌لام تۆ به‌ ڕای خۆت ئه‌م ناوه‌ندانه‌ت پي فاشلن به‌لام من به‌ پێچه‌وانه‌ی تۆ وه‌ ده‌لێم زۆربه‌ی ياريزانان به‌ تايبه‌تی له‌ شاره‌كه‌مان له‌و شوێنه‌ په‌روه‌رده‌ بونه‌ له‌وێش ئاستيان به‌ره‌و پێش چووه‌ بۆ نمونه‌ ئێمه‌ی كادرانی وه‌رزشيش كه‌ ئێستا له‌ ده‌سته‌ی كارگێری كار ده‌كه‌ين هه‌مومان له‌و شوێنه‌ فێره‌ په‌روه‌رده‌ی وه‌رزشی و ئاستی وه‌رزشيمان به‌ره‌و پێش چووه‌ .ده‌توانی بلێي هه‌ندێك له‌ ڕاهێنه‌ران وه‌كو پێويست نه‌بونه‌ به‌لام ڕاهێنه‌رو پسپۆری وا له‌و شوێنانه‌ كاريان كردووه‌ كۆمه‌ليك وه‌رزشوانيان گه‌ياندۆته‌ لوتكه‌ هيواداريشم وا ڕه‌شبين نه‌بی به‌رامبه‌ر هه‌مويان من ناوه‌ندی شه‌قلاوه‌ به‌ قوتابخانه‌يه‌كی سه‌ركه‌وتو داده‌نێم بۆ پێگه‌ياندنی وه‌رزشوانان .
كاكه‌ گيان ئه‌مڕۆ له‌ جيهان دوو جۆره‌ شێوازی وه‌رزشكردن هه‌يه‌ يه‌كه‌ميان وه‌رزش وه‌كو پيشه‌ به‌و مه‌به‌سته‌ی وه‌رزشوان وه‌رزش ده‌كات كه‌ بگاته‌ ئاستێكی باش له‌ڕيي ئه‌و ئاسته‌ دا ژيانی ئابوری خۆی بباته‌ پێش وه‌ پێويستی به‌وه‌ نه‌بێت كه‌ له‌ ژيانی خۆيدا هيچ كارێكی تر نه‌كات ئێستاش ئه‌مه‌ له‌ زۆربه‌ی ولاتانی پێشكه‌وتوو له‌ وه‌رزش ده‌بينين وه‌ باشيش ده‌بينين ئاستی ئابوريان له‌ چ ئاستێكدايه‌ ، دوه‌ميان وه‌رزش بۆ كات بردنه‌ سه‌ر يان وه‌و ئاره‌زوو . بۆيه‌ من لێره‌ پرسيارێك له‌ به‌ڕێزت ده‌كه‌م ئێمه‌ ئه‌گه‌ر قوتابخانه‌يه‌كی وا دابنێين كێ ئاماده‌يه‌ منداله‌كانی خۆيان بهێنن هه‌موو كاره‌كانيان ببێته‌ وه‌رزش بۆ ئه‌وه‌ی ببێته‌ وه‌رزشوانێكی باش ئێستا ئێمه‌ هه‌مومان ده‌مانه‌وێت مناله‌كانمان بير له‌ دوا ڕۆژی خۆی بكات له‌گه‌ل ئه‌وه‌ش وه‌رزش بكات به‌لام نه‌بێته‌ پيشه‌ی به‌لام ئه‌و كاته‌ی وه‌رزش له‌ كوردستان وه‌رزش وه‌كو پێشه‌ په‌يره‌و بكرێت منيش له‌گه‌ل به‌ڕێزت دام ده‌بێ يانه‌كان له‌ سه‌ره‌تاوه‌ بايه‌خ به‌و منالانه‌ بده‌ن ، من نمونه‌يه‌كت بۆ دێنم قوتابخانه‌ی ئه ر‌جه‌نتينی له‌ مه‌سيف صه‌لاحه‌دين كراوه‌ به‌لام سه‌ركه‌وتوو نه‌بوون كاتی ده‌وامی قوتابخانه‌كان هات زۆربه‌ی به‌شداربوان دور كه‌وتنه‌وه‌ ،من له‌ كۆتايدا ده‌لێم به‌ڕێزت كام ياری هه‌لده‌بژێری بۆ ئه‌وه‌ی مناله‌كان پێ ڕابگه‌يه‌نی به‌ په‌روه‌رده‌ی وه‌رزشی دروست ئێمه‌ وه‌كو يانه‌ له‌خزمه‌تت دا ده‌بين ياريگاو هۆل ه‌ ته‌واوی كه‌لوپه‌لی وه‌رزشيت بۆ دابين ده‌كه‌يه‌ن به‌ سوپاسه‌وه‌ش .
قديم 02-10-2010, 01:24 AM   #66
aramzna
ئه‌ندام

aramzna is on a distinguished road

هه ر بژی ته مه ن درێژو سه ر که وتووبی

له‌ئێستاوه‌ لێت پیرۆز بێ جه‌ژنى عاشقان .... 14-2
aramzna غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-10-2010, 04:09 PM   #67
karo

افتراضي سلاو

ئةو كاتةت باش كاك فةرهاد

بيشةكى مةسةلةى وةرزش مةسةلةيةكى زور فراوان و لق داره , بةلام ئةكةر تو بيت وايه ناوةندة وةرزشيةكان سةركةوتوون لة ئيشةكانيان .... زور زةحمةته بكةينه ئةنجاميك له كفتوكوكةمان , جونكه زور لة يةك دوورين .
ئةكةر بةريزت ناوةندي وةرزشي شةقلاوه بة قوتابخانةيةكي سةركةوتوو دادةنيى ...... كوا بةرهةمي ناوةندةكه ؟؟ بو تا ئيستا لة جةند ياريةكي جوراو جور بشت بة هةولير دةبةستن بة هيناني ياريزان و راهينةر ..... كام ياريزان لة شةقلاوه ئاستى دةكاته لوتكة ؟؟؟ نةك تةنها لة شةقلاوة لة هةموو كوردستان ؟؟؟
لةوانةيه لة هةر ياريةك يةك يان دوو ياريزان بة دةر كةون و كةميك باش بن نةك بكةنه (لووتكة) !!!! كة بة راي من ووشةيةكي زور كةورةية ,باشيةكةش ئةكةر بةراورديان بكةين لةكةل ياريزانةكاني خومان , نا لةكةل وولاتاني دةرةوة ,دةركةوتني ئةمانةش بة كوششى شةخسى ياريزانةكة بة خوى نا بةهوي كوشش و ماندووبووني ناوةندةكان و راهينةرةكان.بة داخةوه ئةوانيش بة ماوةيةكي كةم يان لة خوبايي و مغرور دةبن يان واز دةينن لة وةرزش لةبةر بي بايةخى .
ئةكةر بةريزت دةتةوى بزاني وةرزش يان ياريزان له شةقلاوة ئاستي كةيشتوته لووتكة يان نا ... بةراوردي بكة لة نيوان ئيمةو وولاتاني دةرةوة , نةك لة كةل قةزا و ناحية و هةولير كة هيشتا نازانن ماناي وةرزش جيه و مةبةست لة وةرزش جيه .
و دةربارةي ئةو خالةي تايبةت بة ياريزاني لاو .... من ناليم بة شةو و روزيك وةكو وولاتاني اوروبا و امريكامان لى بى و وةرزش ببيتة بيشة .... بةلام , با هةنكاو باويين بو ئةوةي بكةينة ئةو روزه هةر جةند هةنكاوةكان بجووك بيت ... لة وانةية باش 100 سال بيته دي ... بةلام دةبي يةكيك هةبي هةنكاوي يةكةم باويت و نةوةكاني دواي ئيمة هةنكاوي تر باوين .
ئايا ئةم وولاتة بيشكةوتووانة هةر لة سةرةتاوة وا لة وةرزش بيشكةوتوو بوون ؟؟؟؟؟ نةخير لةئيمةش خرابتر بوون , بةلام ئةوان بةردةوام سوود لة هةلةي خويان وةردةكرن بة بيجةوانةي ئيمة .
سةبارةت بة بايخدان بة ياريةكان من نةمووت هةنديك ياري هيج بايةخي بي نادرى بةلكو هةستدةكةم بيجكه له توبى بى و توبى باله ..... بايةخيكي دوور بة دووري ئةدةن بة ياريةكانى تر .... هةستدةكةم زياتر خةمخور و زياتر نزيكن لةم دوو ياريية .
هيوادارم قسةكانم لةسةر دلت كران نةبي .... كاتيكي خوش دةخوازم بو جةنابت .

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-10-2010 الساعة 05:22 PM.
قديم 02-12-2010, 03:58 PM   #68
karo

سلاو كاك فةرهاد

يةك دوو روزه جاوةريى وةلامي جةنابت بووم ........ بةلام وةلامت نةبوو
هيوادارم قسةكانم بة شيوةييكى شةخسي وةرنةكري ....... بةداخةوة ئيمة لةوه ليرا هاتووين تةنها موجامةلةي يةكتر بكةين ..... ئةكةر سةدا سةديش بزانين بةرامبةرةكةمان هةلةية ...... بةلام كة قسةي حةق دةكرى .... دةبيتة هوي دروست بووني ناكوكي . لةكةل ريزم
قديم 02-12-2010, 08:10 PM   #69
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

سلاو كاكه‌ كارۆ
كاكه‌ گيان نازانم تۆ بۆ به‌رامبه‌ر ناوه‌نده‌ وه‌رزشيه‌كان وا ڕه‌شبين بويت ده‌بێ ته‌جروبه‌يه‌كی تالت هه‌بێ به‌ هه‌ر حال من سه‌باره‌ت به‌ ناوه‌ندی وه‌رزش و لاوانی شه‌قلاوه‌ باس ده‌كه‌م كه‌ تۆ ده‌لێي كوا به‌رهه‌ميان كوا پێگه‌ياندنی ياريزان ؟ من ده‌لێم زۆربه‌ی ياريزانانی به‌ توانا كه‌ ناويان له‌كوردستان و عێراق ناسراوه‌ له‌م ناوه‌نده‌ پێگه‌يشتون زۆربه‌ی ياريه‌كان ده‌سكه‌وتی باشيان به‌ ده‌ستهێناوه‌ كه‌من به‌ خۆم له‌ زۆربه‌ی پاله‌وانيه‌تيه‌كان به‌شداربوم ياريزانه‌كان توانيه‌تيان پله‌كانی يه‌كه‌م و دووه‌م و سێيه‌می كوردستان به‌ ده‌ست بهێنن ئه‌ی ئه‌مه‌ به‌رهه‌می كاره‌كان نين كه‌وا ئه‌م ده‌سكه‌وتانه‌ به‌ ده‌ست بهێنن .سه‌باره‌ت به‌ پرسياره‌كه‌شت كه‌ له‌ هه‌ندێك ياری ياريزان و ڕاهێنه‌ی له‌ هه‌ولێر ده‌هێنن پيم باشه‌ ناوی ياريه‌كه‌ و ڕاهێنه‌ره‌كه‌ بهێنی بۆ ئه‌وه‌ی بۆتی باسبكه‌م بۆچی . هه‌ر ئه‌م پرسياره‌ش ده‌توانم به‌ ناوه‌ندی وه‌رزش و لاوان بلێم بۆتی رونبكه‌نه‌وه‌ . به‌ڕێزت ده‌ته‌وێ من به‌راوردی ياريزانه‌كانمان به‌راورد به‌ ياريزانانی ئه‌وروپا بكه‌م له‌ روی گه‌يشتنيان به‌ لوتكه‌ من لێت ده‌پرسم تۆ ياريزانانی ولاتانی عه‌ره‌بی بكه‌ كه‌ كيشه‌ی ماديشيان نيه‌ لايه‌نی ئابوريشيان زۆر به‌ هێزه‌ ئنجانه‌گه‌يشتونه‌ته‌ ئه‌م لو‌تكه‌ی كه‌ به‌ڕێزت باس ده‌كه‌ی ئێمه‌ به‌ قه‌د پي ي خۆمان له‌ كوردستان و عێراق باس ده‌كه‌ين .سه‌باره‌ت به‌ دروستكردنی ياريزانی تازه‌ پێگه‌يشتو ياخود منالان بۆ ئه‌وه‌ی ببنه‌ ياريزانانی دوا ڕۆژ وه‌كو كه‌ له‌ ئه‌وروپا ده‌كرێت له كوردستان تا ئێستا خێزانه‌كان له‌ مانای وه‌رزش نه‌گه‌يشتون بۆ ئه‌وه‌ی ته‌شجيعی مناله‌كانيان بكه‌ن بۆ ئه‌وه‌ی بيانهێنه‌ ئه‌و شوێنانه‌ مه‌سروفيشيان لێبكه‌ن له‌ ئه‌وروپا دايكو باوكان مناله‌كانيان ئه‌به‌ن به‌ پاره‌ ته‌واوی كه‌لو په‌لی وه‌رزشيشيان بۆ دابين ده‌كه‌ن به‌لام لێره‌ وانيه‌ بۆ نمونه‌ ڕاهێنه‌ری تايكواندۆ فه‌رهه‌نگ مه‌جيد هۆلێكی تايبه‌تی كرده‌وه‌ ته‌واوی كه‌لوپه‌لی تايبه‌تی دابين كرد له‌ سه‌ر ئه‌ركی خۆی بۆ ئه‌وه‌ی مناله‌كان فێره‌ ئه‌م ياريه‌ بكات مانگانه‌ ١٥ هه‌زار دينار بده‌ن له‌ به‌ده‌ل چونی ئه‌م مناله‌ بۆ ئه‌م هۆله‌و فێربونی باوه‌ر بكه‌ دوو منال نه‌چوو كه‌ زانيان به‌ پاره‌يه‌ بۆيه‌ برای به‌ڕێزم ده‌بێ واقعی شاره‌كه‌مان و كوردستان بزانی ئنجا ئه‌م ره‌خنانه‌مان ليبگره‌ كه‌ بۆ نه‌مانكردووه‌ . ئه‌مه‌ی تۆ ده‌لێي كارێكی پيرۆزه‌ به‌لام ده‌بێ حكومه‌ت ئه‌م شوێنانه‌ بكاته‌وه‌ كادر و كه‌لوپه‌لی وه‌رزشی و سه‌ياره‌ش بۆ هاتوچۆ دابين بكات ئنجا ئه‌گه‌ر سه‌ركه‌وتو بێت له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی ئه‌مه‌ی تۆ باس ده‌كه‌ی كاری يانه‌كانی وه‌رزشی نيه‌ . سه‌باره‌ت ئێمه‌ ته‌نيا بايه‌خ به‌ تۆپي پێ و تۆپی باله‌ ده‌ده‌ين دياره‌ به‌ ڕێزت ئاگاداری وه‌رزشی شه‌قلاوه‌ نی ئيمه‌ بايه‌خمان به‌ زۆربه‌ی ياريه‌كان داوه‌ له‌ زۆربه‌ی ياريه‌كانيش وه‌كو تۆپی سه‌رمێزو تايكواندۆ ڕيشه‌و كينگ بۆ كسينگ پله‌ی يه‌كه‌م و دووه‌می كوردستان و عێراقمان هێناوه‌ نازانم تۆ چۆن ئيمه‌ ئتهام ده‌كه‌يت كه‌وا ته‌نيا بايه‌خ به‌م دوو ياريه‌ ده‌ده‌ين . نازانم بۆ وا به‌ په‌له‌ش بويت له‌ وه‌لامی من داوای ليبوردنت لێ ده‌كه‌م كه‌ ماوه‌ی ٣٢ سه‌عات به‌ سه‌ر په‌يامی تۆ داچوو وه‌لامم نه‌دايته‌وه‌ ئه‌ويش له‌به‌ر نه‌بونی كات بوه‌ ويستوتم زوو وه‌لامت بده‌مه‌وه‌ به‌لام ئه‌م دوو سێ ڕۆژه‌ مێوانم زۆر بوه‌ نه‌متوانيوه‌ زوو وه‌لامت بده‌مه‌و ه‌ . نازانم من ناكۆكێم له‌گه‌ل تۆ نيه‌ ئه‌صله‌ن من ناتناسم تا لێت زوير ببم ياخود لێت توره‌ببم . له‌وانيش نيم كه‌وا هه‌ست به‌ خۆشی بكه‌م كه‌ يه‌كێك موجامه‌له‌م بكات .
قديم 02-13-2010, 01:50 PM   #70
karo

سلاو بةريز

وا دياره ناكةينه يةكتر ..... بةهةر حال , سوباست دةكةم بو ئةو كاتةي كة تةرخانت كرد بو وةلامدانةوةي بةيامةكانم ..... هيواي سةركوتنت بو دةخوازم لة هةموو بوارةكاندا .
قديم 02-13-2010, 10:41 PM   #71
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

سلاو و ڕێز
كاكه‌ كارۆبۆبێتاقه‌ت بوی تۆپرسيارو ڕه‌خنه‌و پێشنيارت كردبوو منيش وه‌لامی تۆم داوه‌ته‌وه‌ پرسياريشم لێكردی زۆر م پێخۆشه‌ وه‌لامم بده‌يته‌وه‌ بێتاقه‌ت نه‌بی . سه‌باره‌ت به‌ نوسينه‌كه‌ی من ئه‌مه‌ واقع حالی وه‌رزشی كوردستان و عێراقه‌ . من داوای ليبوردنت لي ئه‌كه‌م من كاتم زۆره‌ به‌ پێچه‌وانه‌وه‌ زۆريش پێخۆشحال بوم به‌م گفتوگۆييه‌ . دوباره‌ سوپاس
قديم 02-15-2010, 02:18 PM   #72
karo

ئةو كاتةت باش بةريز

من بي تاقةت نةبوويمة كاك فةرهاد بةلام بةريزت برسياركانم بة برسييار وةلام دةدةيةوه ..... يان باسي واقيعي كوردستان و عيراق دةكةي ............ هةموومان دةزانين واقيعي ئيمة جونه , بةلام ئيمة دةبى هةولدةين ئةم واقيعه بكورين نةك تةسليمي بين .

قديم 02-15-2010, 09:43 PM   #73
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

سلاو كاكه‌ كارۆ گيان
من پرسياره‌كانت به‌ پرسيار وه‌لام ناده‌مه‌وه‌ به‌لام من يه‌ك پرسيارم له‌ تۆ كردووه‌ سه‌باره‌ت به‌ هێنانی ياريزان و ڕاهێنه‌ر له‌لايان ناوه‌ندی وه‌رزش و لاوان بۆيه‌ من مافی خۆمه‌ بزانم باس له‌ ژ ياريه‌ك ده‌كه‌ی ،براكه‌م ده‌بێ باس له‌ واقعی كوردستان و عێراق بكه‌م ئنجا باسی پێشنياره‌كه‌ت بكه‌م كه‌ چۆن سه‌ركه‌وتو ده‌بێ من دوباره‌ ده‌لێم ئه‌و گۆڕانكاريانه‌ی تۆ باس ده‌كه‌ی زياتر كاری حكومه‌ته‌ له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی پێويستی به‌ پشتگيريه‌كی مادی زۆر هه‌يه‌ ئه‌م جۆره‌ پڕۆژانه‌ له‌ تاقه‌تی ئيمه‌دا نيه‌ ئيمه‌ ئێستا ناتوانين به‌م ئيمكانيه‌ته‌ ته‌واوی ياريه‌كانی كه‌ هه‌مانه‌ به‌ڕێوه‌ ببه‌ين .
قديم 02-16-2010, 02:00 PM   #74
karo

سلاو بةريز

نا كاك فةرهاد من قةسدم يانةي شةقلاوة بشت بة ياريزان و راهينةري هةولير دةبةستيت نةك ناوةندي وةرزش و لاوان ......جونكة بةرهةمي ناوةندي وةرزش و لاوان لة كوتاييدا بو يانةيه . ئةكةر ناوةندي وةرزش و لاوان قوتابخانةيةكي سةركةوتووة دةبى يانةي شةقلاوة هيج جوره نةقسيكي نةبيت لة هةموو ياريةكان .

ئةكةر بةتةماي حكومةت و زروفي كوردستان و عيراقيش بين .... كةواتة وةرزش هةر وةكو خوي دةمينيتةوه .... دةوري ئيوةش تةنها سةيركردنة .

لةكةل ريزم

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-16-2010 الساعة 03:05 PM.
قديم 02-16-2010, 05:46 PM   #75
hangaw
ئه‌ندامی كارا

hangaw is on a distinguished road

دياره‌ مناقه‌شه‌ گه‌رمه‌ هيوادارم به‌رده‌وام بن به‌لام بگه‌نه‌ ئه‌نجامێك ده‌ستی هه‌ردوكتان خۆشبێت
hangaw غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-16-2010, 10:07 PM   #76
راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان
ئه‌ندام

راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان is on a distinguished road
افتراضي يزفةيةك رةسةر قسة كانى كاك فرهاد

بةياميك بؤ كاكة كارؤ .كاكة كارؤ تؤ زؤر بةى قسةكانت دابةزينة بؤسةر ناوةندى وةرزش ولاوان وة باسى بي ئةزمونى و ناشارة زايى راهينةران دةكةى باشة ئةكةر جةنابت راهينةريكى باشتر لة ئيمةيان راهينةريكى بيشة كةر دةناسى بؤ بةئيمةى ناناسينى تاكو ئيمة بشت كيرى بكةين تا ياريزانى باش بؤ شارةكةمان دروست بكا....وة دةبى جةنابت ئةوة بزانى كة ناوةندى وةرزش ولاوان جةندين ياريزانى ليهاتووى بيكةياندوة كة سةرى راهينةرة كانيان بيوة بةرزة وة جةندين ياريزانى بةتوانا ئيستا راهينةرن كة بلةى زؤر باشيان لةسةر ئاستى ناوةندةكان بةدةست هيناوة ....وةباس دةكةى كة شةقلاوة تةنها ياريزان كارمن بيكةيشت وة ئايادةزانى كة راهينةرى كارمن لةسالانى 1989_1990 ياريزانى ناوةندى لاوان بووةو يةكةمى سةر عيراقى بةدةست هيناوة وةئيستا راهينةرى يانةى وةرزشى شقلاوةو ناوةندى وةرزش ولاوانة يان ياريزان دةوةن ياريزانى ناوةندى وةرزش ولاوان بووةو بوة بةياريزانى شةبابى منتخب عيراق وةئيستا ياريزانى يانةى شة قلاوةية ئةوانةو جةندين ياريزانى تر ...وة راهينةرانى ناوةند هةموو سالانة خولى بةهيز كردنى راهينةريان بؤ دةكريتةوة وةهةمويان شارةزاو ياريزان وئيستاش راهينةرى زؤر سةركةوتوون ...... وة باس دةكةى كة ئةكةر ناوةند باش بى ياريزان بؤ يانةى وةرزشى دروست دةكاو يانة ياريزانى هةوليرى بيويست نية باشة ئةى يانةى وولاتانى جيهان وةك ريال و بةرشة ئةوانيش ناوةندى وةرزش ولاوانيان باش نية بؤية ياريزان لةدةرةوة دينن كاكة ياريزانى هةولير ج كارى بةناوةند هةية هةريانةيةك بيهةوى بةهيزبى دةبى ياريزان لةدةرةوة بينى تاكوو بتوانى ململانى لةكةل يانة بةهيزةكان دا بكات ....
راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-17-2010, 02:56 PM   #77
karo

افتراضي سلاو

كاكي راهينةري وةرزش و لاوان .......... بيشةكي سلاو

وةلامي جةنابت تأكيد لة سةر قسةكاني من دةكاتةوة ..... تو خوت تةنها باسي دوو ياريزانت كرد , يةكيكي تريش بيش بيست سال !!!!!
بو ناوةندي وةرزش دة ياريزاني وةكو كاك دةوةند بيرا نةكةياند يان بينج ياريزاني وةكو كارمن خان ؟؟؟؟ دةتواني وةلامي ئةو برسيارةم بدةيةوة ؟
بةريزت بةخوت دةليي ئةكةر راهينةري لةمة باشتر و بيشةكةر دةناسي بيمان بلى تا بشتكيريى لى بكةين و ( ياريزاني باشمان ) بو دروست بكات ....... كةواتة بة كويرةي قسةي تو .. ئيوه ياريزاني باش دروست ناكةن !!!!!! .
راستة ريال مةدريد و بةرشة و هةموو يانةكاني جيهان ياريزان دةكرن .... بةلام ئايا بةخوشيان ياريزان دروست ناكةن ؟؟
من لة كفتوكويةكةم لةكةل كاك فةرهاد ... باسي ئةوةمان كرد كة ئةساسي بيشكةوتني وةرزش ... دروست كردني ياريزاني لاوه بة شيوةيةكي زانستي ..... كاك فةرهاديش لة وةلاميدا ووتي ئيمة بشت بة ناوةندي وةرزش و لاوان دبةستين و بة قوتابخانةيةكي سةركةوتووي دادةنيين ..... وابزانم رائيي جةنابيشت هةرواية ... منيش دةليم ئةكةر واية بو ياريزان لة دةرةوة دينن لة كاتيكدا خوتان دةلين ئيمة ئيمكانيةتي مادديمان لاوازه ؟ ....... بو بشت بةو قوتابخانةية نابةستن ؟؟
من زور رةخنة لة ناوةندي وةرزش و لاوان دةكرم جونكة ئةم ناوةندة ئةساسي بيشكةوتني وةرزشه بةلام بة داخةوة كةوتووتة دةست خةلكانيكي نا بسبور ....... لةكةل ريزم .

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-19-2010 الساعة 04:46 PM.
قديم 02-19-2010, 09:05 PM   #78
راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان
ئه‌ندام

راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان is on a distinguished road
افتراضي وةلام بؤ كارؤ

كاكةكارؤ من مةبةستم لة بيشاندانى راهينةر ئةوةنةبوو كة ئيمة هيجمان بينية بةلكوو مةبةستم ئةوةية كة تؤ زؤر باس لة خرابى راهينةران دةكةى بزانم كةر تؤ راهينةر بينى ئةوان ج دةكةن ....بيم باش بوو بيت بليم كة بةريوةبةرى ناوةندى وةرزش ولاوانى شقلاوة بياويكى زؤر خةم خؤرى وةرزشة لة شقلاوة ئةكةر راهينةريك بة ئةزموون وشارةزا نةبى ئةوا بةهيج شيوةية قبولى ناكات .......وةباس دةكةى كة من تةنها ناوةى دوو ياريزانم هيناوة ئةوةتا (هةموو ياريزانانى تؤبى دةست لةناوةند بيكةيشتوون لةزير دةستى ئيمة )يان (زؤربةى ياريزانانى تؤبى بالة تةنها دووياريزان لة هةولير هاتوون )يان (ياريزانانى تؤبى سةرميز هةموويان )يان(هةموو ياريزانانى تايكواندؤ )يان (هةموو ياريزانانى تؤبى بى )وة جةندين يارى تاكى ئةوانة هةموويان لةزير دةستى راهينةرانى ناوةند بيكةيشتوون خؤ يستراد نةكراون باشة دةتةوى ناوةند جةندين ياريزانى تر بيبكةيةنىن وة باسى ئةوةدةكةى كةئيمة باسى ئيمكانياتمان كردووة ئيمة باسمان نةكردووة شتةكانت تيكةل كردووة يانةى شةقلاوة باسى ئيمانياتى كردووة كة جةندين ياريان هةيةوو وة لةوةزارةت منحةيةكى زؤر كةميان بؤ سةرف دةكرى كة شايانى يانةى شة قلاوة نية بيم خؤشة كةبا لة شتيك دةكرى وةك خؤى باس بكرى نةك جةندين شتى هةلبة ستراوى بدريتة بال لةكةل ريزم
راهينه‌ريكی وه‌رزش ولاوان غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-20-2010, 11:22 AM   #79
Aso10
ئه‌ندام

Aso10 is on a distinguished road
افتراضي منيش فيرى وه رزشبوم له بنكه ى وه رزش و لاوان

وه كو ياريزانيكى تؤبى باله له يانه ى شقلاوه سو باسى بنكه ى وه رزش و لاوان ده كه م جونكه من يكيكم له و ياريزانانه ى كه وا له و جيكايه فيرى وه رزش و خوره وشت و ئه خلاقى به رزيان كردم وه ئيستاش راهينه رى ئه و شوينه م كه وا ليى فيربوم وه ياريزانى يانه ى شقلاوه م سوباسى فرهاد خياطيش ده كه م كه وا ولامى ئه و به ريزانه ده داته وه منيش له كه ل قسه كانى كاك فرهادم [
Aso10 غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-20-2010, 04:26 PM   #80
karo

افتراضي وةلام بو راهينةريكي وةرزش و لاوان

برايةكةم قسةكانت زور خوشة , زور بيكةنينشم بةو قسةيةي هات كة دةليى بةريوةبةري وةرزش و لاوان خةمخورى وةرزشه .

ئةو قسانة بة يةك بلى كة لة دةرةوةي شةقلاوة بيت يا خود لة وةرزش تينةكا .
ئيوة راهينةرتان هةية جكةرة لة ناو هولي وةرزشي دةكيشيت لة كاتي راهينانيش ... راهينةرتان هةية لة كاتي ياري دةبيتة مصوري فةريق هيج ئاكاي لة ياري نية لة بةر كاميرةي فيديوي .زوربةي راهينةرةكانتان بةرنامةيةكي راهينانيان نية يا خود نازانن بةرنامةيةك دابنين ....... ئةوة باسي جي دةكةي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بةلى هةموو ئةم ياريزانانة لة زير دةستي ئيوة بيراكةيشتوونة ...... بوية لة %90 يان تةكنيكيان سةقةتة . بوية نازانن ريز كرتن جية لة نيوان ياريزانان و ريز كرتن لة نيوان ياريزان و راهينةر ريز كرتن لة كاتي راهينان و ريز كرتن لة يارى .

ئةو وةرزشةي تو باسي دةكةي لةكةل كاك ئاسوي وةرزش نية كاكة جيان ...... زوريش دوورة لة وةرزش . بوية بة رائيي من يان ئيوة لة وةرزش تينةكةيشتوون يانيش موستةفيدن و بيتان كرنك نية وةرزش بيشدةكةويت يان نا .
قديم 02-20-2010, 07:01 PM   #81
sabr usa
ئه‌ندام

sabr usa is on a distinguished road

به‌ يارمه‌تيتان منيش دوو قسان ده‌كه‌م كاك كارۆ به‌ داخه‌وه‌ تۆ خۆت به‌ كه‌سێكی شاره‌زا داناوه‌ له‌ وه‌رزش به‌لام ئه‌م گفتوگۆيانه‌م هه‌موو خوێنده‌وه‌ بۆم ده‌ركه‌وت تۆ وه‌كو پێويست سه‌رت له‌ وه‌رزش ده‌رناچێ توشی نه‌خۆيه‌كی ده‌رونيش بوی به‌رامبه‌ر به‌ وه‌رز ش من ئه‌وه‌ی بزانم شه‌قلاوه‌ له‌ روی وه‌رزش زۆر پێشكه‌وتوه‌ ئه‌وجه‌ به‌ قسه‌ی من بێت يان به‌ قسه‌ی تۆبێت ئه‌گه‌ر چالاكی دياربێت ناتوانين بيشارينه‌وه‌ سه‌باره‌ت به‌ وه‌رزش و لاوان ئه‌وه‌ی من ئاگاداربم تيپی زۆر چاكيان هه‌يه‌ نه‌تائجی زۆر باشييان هێناوه‌ به‌ تايبه‌تی له‌ تۆپی باله‌و سه‌له‌و تايكواندۆ و تۆپی سه‌رمێز ، بۆچی تۆ ناچيت ببيته‌ ڕاهينه‌ر ئه‌گه‌ر ئه‌و توانايه‌ت هه‌يه‌ به‌لام كه‌سانێك هه‌ن له‌ ه‌قلاوه‌ هيچيان پێ نيه‌ چاويشيان به‌ كه‌سانی سه‌ركه‌وتو نايه‌ت ، من به‌ تۆ ده‌لێم تۆ سه‌رت له‌ وه‌رزش ده‌رناچێ و چاويشت به‌ ڕاهێنه‌رانی ناوه‌ندی وه‌رز ش و لاوان هه‌رنايه‌ت .
قديم 02-21-2010, 02:32 PM   #82
karo

افتراضي وةلام بو sabr usa

ريزت هةية ........... حةيات زور خوشة لو جةنابت !!!!!!!!

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-21-2010 الساعة 03:01 PM.
قديم 02-22-2010, 07:40 AM   #83
sabr usa
ئه‌ندام

sabr usa is on a distinguished road

كارۆ چيت پێ نه‌ما من يه‌ك ئامۆژگاريت ده‌كه‌م ڕه‌خنه‌ له‌ كارێك ياخود تێك بگره‌ كه‌وا به‌ڕاستی خه‌لك بزانێت ئه‌م كاره‌ باش نيه‌ ياخود به‌ربومی نيه‌ به‌لام وه‌رزش خه‌لك باش ده‌زانێ چۆنه‌ پێويست ناكات تۆ وا خۆت ماندو بكه‌يت حه‌ياتم به‌لێ دونيا زۆر خۆشه‌ .
قديم 02-22-2010, 02:34 PM   #84
karo

افتراضي بو sabr usa

جوانة ..... كاكة جيان ئةم خةلكة جاهيلة جسوانى وةرزش جية ..... ئةوة بةربرسة وةرزشيةكانمان نازانن وةرزش جية ....... منيش بيت دةليم برو بةشداري له بةشى نوكتة و بةشة هةمةرةنكةكان بكة نةك موناقةشةي شتيك بكةى كة خوت ليى تيناكةى .

التعديل الأخير تم بواسطة : karo بتاريخ 02-22-2010 الساعة 05:00 PM.
قديم 02-22-2010, 02:57 PM   #85
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

ڕيز و سلاو كاكه‌ كارۆ

زۆر سوپاسی به‌ڕيزت ده‌كه‌م كه‌ ئه‌و ڕيزه‌ی له‌ به‌رپرسانی وه‌رزشی شه‌قلاوه‌ت گرتوه‌ من پرسيارێك له‌ به‌ريزت ده‌كه‌م بۆ به‌ ناوی ڕاسته‌قينه‌ی خۆت به‌شدار نابی وه‌كو من گفتوگۆ بكه‌و وه‌لامی پرسيارو ڕه‌خنه‌و پێشنياره‌كان بده‌يته‌وه‌ نه‌وه‌ك به‌ نوسين بێ مانا هێرش بكه‌يته‌ سه‌ر سه‌رمان گوايه‌ ئێمه‌ هيچمان نه‌كردووه‌ بۆ نايێيته‌ پێش بۆ ئه‌وه‌ی خزمه‌ت بكه‌يت به‌لام من ئامۆژگاريه‌كت ده‌كه‌م بڕۆ بۆ خۆت بخوێنه‌ باشتره‌ نه‌ك وا خۆت مه‌شغول كردووه‌ قه‌ناعه‌تيش به‌ هيچ شتێك ناكه‌يت هه‌ر له‌ سه‌ر قسه‌ی خۆتی با خه‌لكی شه‌قلاوه‌و ئه‌ندامانيش ته‌قيمی ئه‌م گفتوگۆييه‌ بكه‌ن ياخود بزانن ده‌زگاكانی وه‌رزشی له‌ شاره‌كه‌مان وه‌رزشيان به‌ره‌و پێش بردووه‌ ياخود بۆ دواوه‌ له‌گه‌ل ڕيزم
قديم 02-22-2010, 04:58 PM   #86
karo

افتراضي .......

لةكةل ريزم بو جةنابت كاك فةرهاد

كرنك نية من ناوم جية ....... من هيرشم نةكردووة من باسي واقع دةكةم
ئيوة قةناعةتتان بةوةي نية كة وةرزشي شةقلاوة بيوستي بة كورانكاريةكي زور هةية ... هةر لةسةر ئةو رائيةن كةوا لة لووتكةية .
وة لةبةر ئةوةي نايةمة بيش بو ئيش كردن لة كةل ئيوة ..... جونكة ئيوة تةنها كةيفتان بة ئينساني حزبي دى ... كةيفتان تةنها بة ئينساني ماستاو جي و زمان لووس ديت . كةيفتان بة ئينسان جدي و راست نايةت .
قديم 02-22-2010, 06:01 PM   #87
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

دوباره‌و سێ باره‌ سلاو
نازانم نه‌من له‌ تۆ ناگه‌م نه‌ تۆ له‌من تيناگه‌ی كاكی به‌ڕێز تۆ به‌ ڕای خۆت وه‌رزش له‌ شه‌قلاوه‌ سه‌قه‌ته‌ به‌لام من به‌ به‌لگه‌وه‌ پێت ده‌لێم تۆ هه‌له‌ی ده‌سكه‌وته‌كانی وه‌رزشی شه‌قلاوه‌ كه‌ سالانه‌ به‌ ده‌ست ده‌هێنێ له‌ پێش چاوت نه‌بێ به‌شداری يانه‌ی شه‌قلاوه‌ له‌ پاله‌وانيه‌تی يانه‌كانی ولاتانی عه‌ره‌بی و به‌شداری تايكواندۆی شه‌قلاوه‌ له‌ ولاتی ئێران له‌ پاله‌وانيه‌تی فه‌جری نێوده‌وله‌تی له‌ سه‌ر ئاستی كوردستان و عێراقيش پله‌كانی يه‌كه‌م و دووه‌م به‌ ده‌ستهێنانی ياريزانان و تيپه‌كانمان له‌ پێش چاوت نه‌بێ ئه‌ی چی بكه‌ين ئه‌ترسێم تۆ به‌ هه‌له‌ له‌ يانه‌ی شه‌قلاوه‌ گه‌يشتبی ئێمه‌ وه‌كو يانه‌كانی جيهانی نين وه‌كو ريال و برشلۆنه‌و ئه‌نته‌ر ميلان تاكو چه‌ند قوتابخانه‌يه‌ك بكه‌ينه‌وه‌ . من دوباره‌ پێت ده‌لێم فه‌رموو وه‌ره‌ خزمه‌ت بكه‌ ئه‌گه‌ر شته‌كت پێيه‌ هه‌موو يلريزانانيش باش ده‌زانن ئێمه‌ ئه‌وه‌ی به‌كاری نه‌هێنين حزبايه‌تی له‌ ناو وه‌رزش بۆيه‌ براكه‌م خۆش نيه‌ تۆ به‌ ناوێكی خوازيار وا توهمه‌مان بۆ دروست بكه‌ی .
قديم 02-22-2010, 06:18 PM   #88
karo

افتراضي .....

قسةكانت زور تةواوة كاك فةرهاد
دةستخوشيتان لي دةكةم لة سةر ئةو وةرزشةي بيشكةشي دةكةن
هيوادارم سةركةوتوو بن .
قديم 02-22-2010, 06:24 PM   #89
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

به‌ داخه‌وه‌ كاكه‌ كارۆ بۆ ئه‌م وه‌لامه‌ت زۆر كه‌س له‌م جيهانه‌ هه‌يه‌ ته‌نيا خۆی پێ راسته‌ دياريشه‌ تۆ يه‌كێكی له‌وان من ئێستا بۆم ده‌ركه‌وت تۆ ياريزانێكی دياره‌ له‌ جۆره‌ ياريه‌ك شوێنت نه‌بۆته‌وه‌ ئنجا به‌ هه‌ر بيانويه‌ك بێت له‌ ناوه‌ندی وه‌رزش و لاوان نه‌ك له‌ يانه‌ بۆيه‌ توشی ئه‌م نه‌خۆشيه‌ ده‌رونيه‌ بويت به‌رامبه‌ر به‌ ڕاهێنه‌را ن و به‌رپرسان ئێستاش ئه‌گه‌ر ده‌ته‌وێ خۆت ئيسپات بكه‌ی ده‌بێ به‌ به‌رده‌وام مه‌شق بكه‌يت بۆ ئه‌وه‌ی ببێته‌ ياريزانێكی چاك وه‌كو هاوڕێيه‌كانت
قديم 02-22-2010, 06:37 PM   #90
karo

واية .... زور تةواوة قسةكانت كاك فةرهاد

ئيستا بوم بةدةركةوت كة ئيوة لة بواري دةروونيش بسبورن نةك تةنها وةرزش .

قديم 02-22-2010, 06:48 PM   #91
نه‌ورۆز
ئه‌ندامی كارا

نه‌ورۆز is on a distinguished road

ڕه‌خنه‌يه‌ك بۆ كاك فه‌رهاد
تۆ به‌ برا گه‌وره‌ دائه‌نێم تۆ هه‌موو خه‌لكی شه‌قلاوه‌ باش ده‌تناسێت هه‌موشمان وه‌رزش ده‌بينين كه‌ تاكه‌ كارێكه‌ كه‌ زۆر پێش چاو دياره‌ له‌ ناو كوردستان كه‌وا شقلاوه‌ پێ بناسرێت به‌لام جێگای ڕه‌خنه‌يه‌ كه‌وا به‌ڕێزت وه‌لامی كه‌سێكی ناديار و نه‌زان ده‌ده‌يته‌وه‌ ئه‌وه‌ی په‌يامه‌كانی ئه‌م كارۆيه‌ بخوێنته‌وه‌ ده‌زانێ ئه‌م چ حاقدێكه‌ به‌رامبه‌ر گشت وه‌رزشوانانی شه‌قلاوه‌ بۆيه‌ ئه‌گه‌ر وه‌ك برا بچوكێكم قه‌بول بكه‌يت وه‌لامی ئه‌م جۆره‌ ناوانه‌ مه‌ده‌وه‌
نه‌ورۆز غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-22-2010, 07:14 PM   #92
karo

نا بةريز كاك نةوروز

وةرزشوانان هةموو براي منن ..... من حاقيد نيمة لة سةر كةس

بةلام وةكو بيشتر ووتم ئيوة تةنها دةتانةوى خةلك موجامةلةتان بكات .... لة كةل قسةي راست تووشي حةسساسيةي دةبن .

ريزم هةية بو كشت وةرزشوانان و ئةندامان
قديم 02-22-2010, 07:20 PM   #93
فه رهاد خه يات
ده‌سته‌ی کارگێری

كاكه‌ كارۆ زۆر خۆشه‌ كه‌سێك كه‌ ڕه‌خنه‌ ده‌گرێت به‌لام له‌گه‌ل ڕه‌خنه‌كه‌شی پێشنياری هه‌بێت بۆ چاره‌سه‌ركردنی كێشه‌كه‌ ياخود ڕه‌خنه‌كه‌ به‌لام به‌ داخه‌وه‌ تۆ ده‌لێي بايه‌خ به‌ منالان بده‌ن كاكه‌ من به‌ كوردی پێت ده‌لێم ئه‌مه‌ كاری يانه‌كه‌مان نيه‌ هه‌روه‌هاش ئه‌م ئيمكانيه‌ته‌شمان نيه‌ له‌ روی مادی و مه‌عنه‌وی وه‌ره‌ به‌ ڕێزت كام ياری هه‌لئه‌بژێری ئێمه‌ به‌ پێ ي پێويست يارمه‌تيت ده‌ده‌ين ياخود ته‌نيا ڕه‌خنه‌ ده‌گريت و به‌س
قديم 02-22-2010, 07:22 PM   #94
نه‌ورۆز
ئه‌ندامی كارا

نه‌ورۆز is on a distinguished road

كاك فه‌رهاد دوباره‌ ڕه‌خنه‌ نازانم بۆ وه‌لام ده‌ده‌يته‌وه‌ ئه‌مه‌ ته‌نيا قسه‌ی هه‌يه‌ قسه‌كانيش دژی ئێوه‌يه‌
نه‌ورۆز غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 02-23-2010, 08:39 AM   #95
شووشه‌
ئه‌ندامی كارا

شووشه‌ is on a distinguished road

من له‌ زۆربه‌ی مه‌كۆيه‌كان به‌شداری ده‌كه‌م به‌لام تا ئێستا نه‌مبينيوه‌ هيچ بابه‌تێك وه‌كو ئه‌م بابه‌ته‌ ئه‌ندامان به‌شداری لێوه‌ بكه‌ن گفتوگۆيه‌كی ئازاديش وا له‌ خۆ بگرێت بۆيه‌ مافی خۆيه‌تی نوسه‌ری بابه‌ت ده‌ستخۆشيه‌كی تايبه‌تی لێ بكرێت دووش نوسه‌ری به‌ ڕێز زۆر به‌ دل گه‌وره‌يی گفتوگۆ ده‌كات به‌لام نابێ ئێمه‌ی ئه‌ندامان ئه‌گه‌ر هه‌ر گفتوگۆيه‌كمان ئه‌نجامدا ئه‌گه‌ر ڕه‌خنه‌ش بگرين به‌لام ئه‌گه‌ر رونكردنه‌وه‌ درا و ڕاستيه‌كان خرانه‌ روو پێويست ناكات باوه‌ر به‌ خۆمان نه‌هێنين وه‌كو هاوڕێي كارۆ كاك فه‌رهاد زۆر به‌ ڕاشكاوی ده‌لێ فه‌رموو خزمه‌ت بكه‌ بڕۆ خزمه‌ت بكه‌ ئه‌گه‌ر وا نه‌بوو داوای ته‌زكيه‌ی حزبيان لێوه‌كردی ياخود ڕێگايان پێ نه‌دای ئنجا هه‌ر له‌م مينبه‌ره‌وه‌ ڕه‌خنه‌ی توندی لێوه‌ بگره‌ ئه‌و كات به‌لگه‌شت له‌ ده‌سته‌ داوای لێبوردنيش ده‌كه‌م كه‌وا خۆم هێنا ناو گفتوگۆيه‌كه‌تان .
شووشه‌ غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
قديم 10-09-2010, 03:30 PM   #96
KurY.ShaQlawa.NL
ئه‌ندام

الصورة الرمزية KurY.ShaQlawa.NL

KurY.ShaQlawa.NL is on a distinguished road

‎** ئه‌گه‌ر ببى به‌ پۆڵا**جیهان بده‌ى به‌ كۆڵا
هه‌ر ده‌رزى له‌ خۆڵا **الحسود *** لا يسود *** ماشاءلله
KurY.ShaQlawa.NL غير متواجد حالياً   رد مع اقتباس
رد

إبحث في الموضوع:

البحث المتقدم